Drexler Formel Cup v Imole: Vítězství pro Kácovského, pódium pro Beckhäusera

Drexler Formel Cup v Imole: Vítězství pro Kácovského, pódium pro Beckhäusera

Matěj Kácovský s Tomem Beckhäuserem za sebou mají úspěšné účinkování v podniku Drexler Formel Cupu v Imole. Zatímco první jmenovaný v neděli zvítězil

Beckhäuser získal v Mugellu pole position
Víkendový přehled: Tahače na Nürburgringu nebo formule v Itálii
Drexler Formel Cup v Mostě: Tři Češi na bedně

Matěj Kácovský s Tomem Beckhäuserem za sebou mají úspěšné účinkování v podniku Drexler Formel Cupu v Imole. Zatímco první jmenovaný v neděli zvítězil v hodnocení Formule Renault 2.0, jeho krajan obsadil 3. místo v F3.

Drexler Formel Cup měl během uplynulého víkendu na programu již třetí pokračování letošního ročníku. Na konci předposledního červnového týdne šampionát zavítal na okruh Enza a Dina Ferrariových do Imoly, kde se stejně jako v případě úvodního klání na Monze představil společně s italskou F2000 Trophy.

Také v případě druhého italského dostaveníčka se ve startovní listině objevila česká vlajka a to hned ve dvou případech. V Imole totiž nastoupili Tom Beckhäuser s Matějem Kácovským. Zatímco první jmenovaný závodil v rámci F3, druhý tuzemský závodník se představil v rámci třídy Formule Renault 2.0.

první závod

Víkend začal pro Českou republiku velice nadějně, když si Tom Beckhäuser připsal v pátečním volném tréninku druhý nejrychlejší čas. O pár hodin později v kvalifikaci se ale pražskému rodákovi tento výkon zopakovat nepodařilo, když si pro start závodu vyjel pouze 9. příčku.

Úvodní klání víkendu se ale pro bývalého pilota Asijské F3 vyvíjelo zprvu velice dobře, když se ze své výchozí pozice dokázal propracovat až na 5. místo a šest minut před vypršením časového limitu si dokonce začínal brousit zuby i na 4. příčku Riccarda Perega.

Šachovnicový praporek ale Čech nakonec nespatřil, když zanedlouho trefil výmol a poškodil si tak zavěšení pravého zadního kola. V konečné klasifikaci byl ale pilot týmu Franze Wosse klasifikován s pěti koly ztráty jako 21. a v rámci Drexler Formel Cupu pak jako 16.

Důvod k radosti českých fanoušků se ale v sobotu přeci jen našel. Matěj Kácovský totiž dojel po startu ze 16. místa na celkové 14. příčce, která znamenala 10. pozici v Drexler Formel Cupu a také „bronz“ mezi pěticí vozů Formule Renault 2.0.

Z vítězství v celkovém pořadí a zároveň ve F3 se radoval Sandro Zeller před druhým Bernardem Pellegrinim jedoucí v rámci F2000 Italian Trophy a před třetím Antoinem Bottirolim.

V hodnocení Eurocupu Formule Renault 2.0 pak skončili před Matějem Kácovským vítěz Nicolas Gruber se druhým Simonem Stollerem a v F3 Trophy se radoval Luca Iannaccone.

kompletní výsledky prvního závodu

druhý závod

První jízda sice pro Toma Beckhäusera neměla zrovna šťastný konec, ve druhém italském závodě se mu ale podařilo sobotní nezdar napravit.

Jezdec Franz Woss Racing Teamu se totiž znovu prezentoval slušnou stíhací jízdou a po startu z 8. místa, kde se ocitl na základě svého druhého nejrychlejšího času z páteční kvalifikace, se dokázal probojovat na celkové 4. místo. Jelikož ale třetí Bernardo Pellegrini závodil v rámci TopJet F2000 Italian Trophy, obsadil v Drexler Formel Cupu dokonce 3. příčku.

Krom toho se opět dařilo také Matěji Kácovskému. Ten se sice po startu ze 17. příčky umístil na celkovém 11. místě a zároveň na 9. v rámci Drexler Formel Cupu, ve třídě vozů Formule Renault 2.0 se ovšem mohl radovat z vítězství, když kromě pilota HKC Racingu zde spatřil šachovnicový praporek pouze druhý Norbert Groer.

Z celkového vítězství se znovu radoval Sandro Zeller následovaný druhým Andreou Colou a již zmíněným třetím již zmíněným Bernardem Pellegrinim.

V F3 Trophy pak triumfoval Florian Munger, který v rámci této třídy projel pod šachovnicovou vlajkou jako jediný.

kompletní výsledky druhého závodu

Sezona pokračuje již příští víkend v Mostě v rámci doprovodného programu NASCAR Whelen Euro Series a na startu tentokrát uvidíme hned tři české zástupce – Toma Beckhäusera, Václava Šafáře a Tomáše Chabra.

Stav průběžného pořadí doplníme později…

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0