Drexler Formel Cup v Mostě: Tři Češi na bedně

Drexler Formel Cup v Mostě: Tři Češi na bedně

Tomu Beckhäuserovi, Václavu Šafářovi i Tomáši Chabrovi se podařilo během podniku Drexler Formel Cupu v Mostě vybojovat umístění na stupních vítězů.

Šenkýř Motorsport 2013 – Most
Autodrom nabízí paliva svého nového exkluzivního partnera OMV
Frankie Vojtíšek se musí obejít bez domácího šampionátu, lékař start nedoporučil

Tomu Beckhäuserovi, Václavu Šafářovi i Tomáši Chabrovi se podařilo během podniku Drexler Formel Cupu v Mostě vybojovat umístění na stupních vítězů.

V rámci NASCAR Whelen Euro Series sice měli domácí fanoušci během uplynulého víkendu na mosteckém autodromu ve startovním listině pouze jednoho zástupce v osobě Martina Doubka, jezdec stáje Hendriks Motorsport ale nebyl jediným domácím závodníkem, kterému jsme mohli na severozápadě Čech držet palce.

Podnik „evropských nascarů“ totiž zahrnoval také bohatý doprovodný program, jehož součástí byl mimo jiné i čtvrtý podnik letošního ročníku Drexler Formel Cupu. Zde se mezi účastníky znovu objevilo jméno Toma Beckhäusera, jenž se znovu představil u Franz Wöss Racingu v F3.

Na startu se ale kromě 20letého pilota objevila také další dvě česká jména a to Václav Šafář s Tomášem Chabrem, kteří pro změnu nastoupili ve třídě Formule Renault.

sobota

Začátek čtvrtého podniku série byl pro českého fanouška opravdu nadějný, když Tom Beckhäuser v pátek nejprve zaznamenal nejrychlejší čas volného tréninku a posléze se dokázal pro start úvodního závodu kvalifikovat na 2. místě za suverénem dosavadního průběhu sezony Sandrem Zellerem.

Vyrovnaným soupeřem byl Beckhäuser Švýcarovi také v sobotu během úvodního klání. Předjet jej ovšem nedokázal a cílem projel na 2. příčce se ztrátou zhruba jedné sekundy. “Bronz” bral Andrea Cola.

foto: Drexler Formel Cup/Facebook

Pódiovým umístěním ale neudělal fanouškům radost jenom Beckhäuser ve Formuli 3, ale také zbylá dvojice Čechů mezi Renaulty. Václav Šafář totiž obsadil 2. místo a Tomáš Chabr byl pak klasifikován na pozici třetí.

foto: Drexler Formel Cup/Facebook

V případě prvního jmenovaného ale i přesto mohl po závodě být důvod ke zklamání. Šafář totiž po celý závod sváděl spolu s Nicem Gruberem bitvu o prvenství. Souboj vyvrcholil v předposlední zatáčce kontaktem, po kterém jezdec GT2 Motorsportu skončil mimo trať.

Jeho rakouský oponent byl ovšem za zavinění incidentu po závodě původně potrestán 20 sekundami a Šafář se tak mohl radovat ze zisku vítězství. To ale pouze dočasně, neboť sportovní komisaři později kolizi přehodnotili na závodní incident a po zrušení penalizace tak putoval maximální bodový zisk zpět ke Gruberovi.

V rámci F3 Trophy se z vítězství radoval Thomas Aregger.

foto: Drexler Formel Cup/Facebook

kompletní výsledky závodu

neděle

Zatímco v sobotu na Sandra Zellera Tom Beckhäuser těsně nestačil, vstup do neděle se více vydařil českému závodníkovi, který ve druhé kvalifikaci porazil Švýcara o 239 tisícin sekundy a zajistil si tak start z pole position.

První místo Tom navíc zvládl udržet také po startu. Již na konci 1. kola ale o vedoucí pozici přišel. Do čela se totiž posunul Zeller, který si poté již 1. příčku nenechal ukrást a v cíli tak slavil další vítězství.

Tom Beckhäuser ovšem nakonec nezopakoval ani sobotní “stříbro”, když jej ze závodu vyřadily problémy s řazením.

Druhé místo tudíž slavil Andrea Bottiroli a na šampaňské mohl znovu ochutnat i další Ital Andrea Cola, který zopakoval na 3. pozici z prvního víkendového klání.

View this post on Instagram

Most 🇨🇿 — Quali 2 : P3 Course 2 : 🥈 Après la pénible première course samedi, nous avons analysé tout ce que l’on pouvait analyser le reste de la journée et réfléchi sur la voiture. Il y avait un loup à débusquer ! Dans la fraîcheur matinale un troisième temps intéressant nous qualifiait devant mon adversaire direct au championnat. Mais la marge de progression était encore importante. Nous avons poursuivi les travaux et avons mis en place pour le dimanche après-midi une voiture absolument géniale ! Le départ est assez compliqué, mais le premier tour me permet d’asseoir ma troisième position. Le trio de tête prend le large et je mets immédiatement la pression sur le poleman et régional (tchèque) de l’étape. Celui-ci commet deux erreurs qui me permettent de le doubler. Ensuite, malgré des temps au tour toujours meilleurs, j’ai ordre de ne plus attaquer car les températures du moteur et de l’huile atteignaient des chiffres inquiétants. J’ai donc parfois dû baisser mon rythme de 1,5 à 2 seconde(s) par tour afin d’éviter une surchauffe. Puis, quand il était nécessaire, reprenais la distance sur mon poursuivant. Je faisais ce que je voulais de ma voiture, rien à voir avec la veille. Le travail a payé et les leçons retenues ! On apprend souvent davantage en perdant… Je termine la course avec les deuxième et troisième secteurs les meilleurs – meilleur temps théorique en course. J’aurais pu tenter d’attraper le leader mais le risque de casse moteur était trop accru par ces températures caniculaires : 38 degrés dans l’air, 57 au sol !… RDV au Mugello pour la prochaine, dans trois semaines ! J’ai déjà hâte, car cette piste représentera le plus gros défi physique de la saison – et nous avons une place de leaders à défendre. Je remercie mon équipe, Gianfranco, Claudio et Mary, pour le travail impeccable. 📸 Dirk Hartung _____ #F3 #Formula3 #F2000 #F3italia #ACI #F3austria #Dallara #Mercedes #F312 #HWA #MercedesHWA #MercedesAMG #Formule3 #Monza #RedBullRing #Imola #Mugello #Brno #Vallelunga #Hungaroring #MostAutodrom #autosport #motorsport #motorsports #sport #racing #GForceRacing #Sport #Competition

A post shared by @ antoinebottiroli on

I přesto ale mohlo publikum slavit pódium domácích závodníků i tentokrát, když ve Formuli Renault opět dojel druhý Václav Šafář a svůj sobotní výsledek zopakoval rovněž třetí Tomáš Chabr.

Identické se sobotou ale nebyly v rámci této třídy pouze nižší stupně vítězů, ale také ten nejvyšší. Z vítězství se totiž opět radoval Nico Gruber, který již nyní byl mnohem dominantnější a cílem projel s náskokem necelých 24 sekund na Šafáře.

V hodnocení F3 Trophy tentokrát vystřídal Thomase Areggera na první příčce Florian Münger.

foto: Dirk Hartung / Agentur Autosport.at

kompletní výsledky druhého závodu

Po čtvrtém podniku sezony suverénně vévodí kategorii F3 Sandro Zeller, který zvítězil v sedmi z dosavadních osmi závodů a na svém kontě má 193 bodů. Druhá příčka patří Antoinovi Bottirolimu (114 bodů) a třetí Andreu Colovi (110 bodů). Tom Beckhäuser figuruje se 62 body na 6. příčce.

Ve Formuli Renault vede se 100 body Nico Gruber před druhým Norbertem Groerem (79 bodů) a třetím Simonem Stollerem (68 bodů), který však o víkendu nestartoval.

Nejlépe postaveným Čechem je v této kategorii další mostecký absentér Matěj Kácovský (63,5 bodů), jemuž patří 4. místo (63,5 bodů). Václav Šafář se dělí s Robertem Heflerem o 7. příčku (18 bodů) a Tomáš Chabr pak figuruje hned za ním na 9. pozici (15 bodů).

Ve Formule 3 Trophy patří čelní příčka Florianu Müngerovi (86 bodů), jehož následuje druhý Luca Iannaccone (67 bodů) se třetím Ralphem Pützem (57 bodů).

Ve Formuli 4, která se v Mostě neobjevila, jsou ve vedení se stejným počtem 25 bodů Sebastian Freymuth a Stefan Fürtbauer. Dělené třetí místo pak patří Andrewu Barronovi s Mariusem Morosanem (oba 18 bodů).

kompletní průběžné pořadí šampionátu

Sezona pokračuje 19.-21. července v Mugellu, kde se Drexler Formel Cup opět představí ve společnosti italské TOPJET F.2000 Trophy.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0