Druhý závod v zámoří: Opět body pro Káju

Druhý závod v zámoří: Opět body pro Káju

Už počtvrté v letošní sezóně dokázal Rookie Karel Hanika bodovat na okruzích, kde startoval ve své kariéře úplně poprvé, což jen dokazuje jeho obrovsk

Druhý závod u protinožců skončil stylem start–cíl!
Těžká australská zkouška pro Tomáše Engeho
Tragédie při závodech dragsterů. Australský jezdec zemřel

Už počtvrté v letošní sezóně dokázal Rookie Karel Hanika bodovat na okruzích, kde startoval ve své kariéře úplně poprvé, což jen dokazuje jeho obrovský jezdecký talent a také schopnost naučit se velmi rychle neznámý okruh.

Výjimkou nebyl ani šestnáctý letošní závod mistrovství světa Moto3 «Tissot Australian Grand Prix» se jel na okruhu Phillip Island“ a kdy Karel Hanika skvěle bojoval v početné skupině a nakonec za velmi dobré 13. místo v cíli bral důležité 3 body.   

Zámořská trilogie tedy pokračovala po závodě Grand Prix Japonska na okruhu v Motegi druhým závodem v Down Under, a i tuto trať znal český jezdec Karel Hanika maximálně z Play Stationu.

V kvalifikaci skončil Kája Hanika na 18. místě, což znamenalo 6. řadu startovního roštu. Tréninky vůbec nebyly jednoduchou záležitostí, stejně jako řada jeho závodních soupeřů, tak i Hanika se seznámil s tvrdostí australského asfaltu.

Nedělní závod se podle očekávání odjel celý ve velké skupině, konkrétně ta Kájova měla složení celkem 10 pilotů: Kromě českého továrního jezdce KTM v ni byli ještě Oliveira, Kornfeil, Antonelli, Iwema, Bastianini, Ajo, Bagnaia, Tonucci a Navarro. První dva jmenovaní z ní ale ujeli a zbytek tak bojoval o P9 v cíli.

Karel Hanika v ní nejezdil rozhodně pasívně, ba naopak hodně často určoval její tempo právě on. V závěru pak byl odmávnut na 13. místě a stejně jako v předchozím závodě v Japonsku si na své konto připsal důležité mistrovské body.

Celý tovární tým Red Bull KTM Ajo měl ale po závodě velký důvod k oslavě, nejenže Rookie Hanika bodoval, ale hlavně domácí Jack Miller se po více než třech měsících vrátil na nejvyšší stupeň na podiu, kdy vyhrál domácí Grand Prix Austrálie po strhujícím souboji se dvěma Španěly na Hondách: Alexem Marquezem a Alexem Rinsem a uchoval si tak i nadále exaktní naděje na zisk titulu mistra světa, neboť po úspěchu na Phillip Islandu snížil náskok Alexe Marqueze o 5 bodů.

V posledním kole šel Miller do čela a své první místo uhájil až do cíle. Druhý dojel Marquez, třetí Rins. Vazquez, Mc Phee a Masbou dokompletovali Top-6. Pak byli odmávnuti Oliveira a Kornfeil. Další skupinu – tedy Kájovu – dovedl do cíle Ajo, a za ním dále viděli šachovnicový praporek Antonelli, Bagnaia, Navarro, na P13 si pro 3 body dojel Karel Hanika, Top-15 pak dokompletovali Tonucci a Binder.

V MS vede Alex Marquez se ziskem 251 bodů. Druhý Miller ztrácí 20 bodů (celkem 231), třetí Rins pak dalších 21 (210). Karel Hanika si udržel P18 (31).

“Závod se nevyvíjel vůbec špatně. Byl jsem schopen urvat nějaké body, což je vždy hodně důležité. Přitom den nezačal příliš dobře, ale po warm upu jsme trochu změnili naše nastavení a v závodě se zdálo, že vše fungovalo správně. Cítil jsem se na motocyklu docela jistý a měl jsem i dobrý start. Stejně jako v Motegi, tak jsem neudělal po celý závod žádnou chybu, a to je vždy pozitivní. Nevýhodou bylo, že jsem neudržel kontakt s přední skupinou, protože jsem bojoval s jiným jezdcem a bylo hodně těžké ho předjet. Ve druhé skupině to ale byla také velká bitva. Závod to byl pěkný, hodně jsem si ho užíval, ale v posledních dvou kolech, které jsem neměl dobře připravené, jsem nemohl předjet několik jezdců v mé skupině. Mohl jsem se umístit ještě lépe, ale důležité bylo dokončit závod, získat nějaké body a připravit se na závod v Malajsii, který se jede už příští víkend.”, byl po dnešním závodě spokojený český jezdec továrního týmu Red Bull KTM Ajo Karel Hanika.

A spokojen byl pochopitelně i týmový šéf Aki Ajo: „Karel [Hanika] měl další dobrý závod, získal další zkušenosti ve velké skupině jezdců a přidal další body na své konto v prvním roce závodění v mistrovství světa. Musí pokračovat tímto způsobem, který začal v Japonsku, i v obou zbývajících závodech této sezony“.

PR

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0