Druhým pilotem týmu Comtoyou Racing pro WTCR bude Aurélien Panis

Druhým pilotem týmu Comtoyou Racing pro WTCR bude Aurélien Panis

Po Denisi Dupontovi oznamuje belgický tým Jeana-Michela Baertse i druhé jméno pro nadcházející závodní sezónu FIA WTCR. Stává se jim syn ex-pilota For

WTCR: Audi vsadí na čtveřici Vernay, Shedden, Vervisch a Langeveld
WTCR: Comtoyou Racing nasadí také dvě Cupry, prvním jezdcem bude Panis
WTCR: Slovensko vidělo vítězství Vervische, Girolamiho a Maa

Po Denisi Dupontovi oznamuje belgický tým Jeana-Michela Baertse i druhé jméno pro nadcházející závodní sezónu FIA WTCR. Stává se jim syn ex-pilota Formule 1 Oliviera Panise, Aurélien Panis. 23letý Francouz, jehož dosavadní kariéra zahrnuje také vítězství v závodech Formula Renault 2.0 a Formula Renault 3.5, pojede stejně jako Dupont s vozem Audi RS3 LMS.

Panisova kariéra v cestovních vozech započala v loňském roce, kdy startoval v závodech FIA WTCC v Maroku. Později přešel do série TCR International, kde se mu podařilo vyhrát hned ve druhém závodě v Thajsku. Úspěšný je ale také v aktuálně probíhající zimní sezóně Andros Trophy, kde mu tři podniky před koncem náleží vedení v kategorii elektroautomobilů.

“Aurélien prokázal již v loňském roce, že má velký potenciál, takže jsme rádi, že jej budeme mít v našem seriálu i v letošním roce,” řekl u příležitosti tohoto oznámení Francois Ribeiro, šéf společnosti Eurosport Events, jež je promotérem nově vzniklého šampionátu FIA WTCR.

Po loňské sezóně ve WTCC jsem cítil, že tato kapitola ještě není zcela uzavřená a tak jsem rád, že se tam mohu vrátit. Dá se očekávat, že WTCR bude mít spoustu jezdců a že úroveň celého seriálu bude hodně vysoká. Vloni jsem jel poprvé s předokolkou a ten přechod byl pro mne opravdu velice složitý, nicméně jsem si jist, že za posledních dvanáct měsíců jsem se hodně posunul a že to nyní již bude mnohem lepší. V TCR jsem pak měl nejednou štěstí, že jsem na rozdíl od mých soupeřů znal danou trať, ale i to patří k povolání závodníka. Comtoyou Racing je dobrý tým a máme i dobré auto, takže nevidím důvod k tomu, proč bych nemohl vyhrát pár závodů i letos,” uvedl Panis.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0