DTM: Auer si na Lausitzringu upevnil vedení suverénním sobotním triumfem

DTM: Auer si na Lausitzringu upevnil vedení suverénním sobotním triumfem

Lucas Auer začal druhý díl DTM stejně jako ten úvodní. Lídr šampionátu na Lausitzringu vyhrál sobotní závod a zvýšil náskok v průběžném vedení šampion

Wehrlein je jen krůček od premiérového titulu v DTM
DTM: Juncadella s Habsburgem doplňují sestavu R-Motorsportu
Scheider po odchodu z DTM definitivně zakotvil v rallyekrosu. Pojede celou sezonu světového šampionátu

Lucas Auer začal druhý díl DTM stejně jako ten úvodní. Lídr šampionátu na Lausitzringu vyhrál sobotní závod a zvýšil náskok v průběžném vedení šampionátu.

Pilot Mercedesu ovládl sobotní závod stylem start – cíl, když o vedení přišel jen během zastávek v boxech kvůli odlišné strategii některých soupeřů. Rakušan využil své pole position a do první zatáčky vjel na úvodní pozici. Od té chvíle si jen upevňoval vedení, které v jednu chvíli činilo až sedm vteřin. V cíli zvítězil s náskokem pěti sekund a v hodnocení seriálu má výrazný náskok 34 bodů před Garym Paffettem

Sestřih sobotního závodu na Lausitzringu:

Také druhý Robert Wickens v dalším Mercedesu dojel na té pozici, ze které odstartoval, byť se chvíli pohyboval až za Maximem Martinem. Pilota BMW pak překonal ještě René Rast v Audi a dojel si tak pro první stupně vítězů v DTM.

Rozložení  sil na pódiu znamenalo, že letos poprvé se zde nesetkali piloti všech tří zúčastněných značek, nejlepší BMW pilotoval už zmíněný Martin na čtvrté pozici.  Na Belgičana v závěru útočil Mike Rockenfeller, ale zkušený Němec se před něj nedokázal probít. Šestý byl další zkušený pilot Paffett, který dojel před značkovým kolegou z Mercedesu Edoardem Mortarou.

Výsledky závodu ZDE

Průběžné pořadí šampionátu ZDE

Foto: DTM Media

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0