DTM: Dovizioso nastoupí v Misanu místo Fittipaldiho

DTM: Dovizioso nastoupí v Misanu místo Fittipaldiho

Jezdec továrního týmu Ducati v MotoGP Andrea Dovizioso se zúčastní podniku DTM v Misanu. Ital nahradí u stáje WRT Pietra Fittipaldiho. Třetí podni

DTM: Audi bylo s Doviziosem spokojenější než on sám
Motocykloví závodníci v DTM
Dovizioso zůstává před debutem v DTM nohama na zemi

Jezdec továrního týmu Ducati v MotoGP Andrea Dovizioso se zúčastní podniku DTM v Misanu. Ital nahradí u stáje WRT Pietra Fittipaldiho.

Třetí podnik letošní sezony DTM v Misanu, který je na programu 7.-9. června, se dočká zajímavého zpestření. Ve startovní listině sanmarinského klání se totiž objeví také eso závodů silničních motocyklů Andrea Dovizioso.

Vicemistr MotoGP z posledních dvou sezon nastoupí v barvách zákaznické stáje Audi WRT, kde zaskočí za Pietra Fittipaldiho. Brazilec podnik vynechá kvůli svým povinnostem ve Formuli 1, když jakožto rezervní jezdec Haasu bude muset být během stejného víkendu přítomen na Velké ceně Kanady.

“Miluji auta a jsem šťastný, že budu moci závodit s Audi RS 5 DTM. Během sezony MotoGP je těžké najít čas na přípravu, opravdu se ale těším, že budu závodit na tak vysoké úrovni, jako je DTM,” těší se na svou premiéru v německém šampionátu jezdec Ducati, která je nepřímo vlastněna právě Audi.

Dovizioso již za sebou má také první svezení s vozem ingolstadtské automobilky, které absolvoval v úterý v norimberském kompetenčním centru Audi pro motorsport. Ještě před samotným debutem v DTM navíc 33letého Itala čekají další dva testovací dny přímo v Misanu, kde by se měl představit 22. a 23. května.

Svou první zkušenost s vozem německého šampionátu hodnotí vítěz 13 závodů královské kubatury Mistrovství světa silničních motocyklů pozitivně, uvědomuje si však, že se v porovnání s MotoGP jedná o něco úplně jiného.

“Vůz je úžasný, v porovnání s Desmosedici GP je to ale odlišná výzva. Musím se připravit, takže předtím, než jsem do toho poprvé vstoupil, jsem absolvoval mnoho kol na simulátoru. Misano je výjimečná trať pro každého italského jezdce a je to místo, kde jsem loni získal fantastické vítězství. Z této příležitosti jsem tedy nadšený a jsem za ni vděčný.”

Na “Doviho” start se těší rovněž šéf Audi Motorsportu Dieter Gass. Podle Němce přiláká Dovizioso nové fanoušky a jeho start zároveň vnímá jako významnou událost nejen pro DTM, ale také pro celý motorsport.

“Jezdci MotoGP jsou v Itálii skuteční hrdinové. Andrea z oblasti Misana pochází, vyhrál zde loni motocyklovou grand prix a přivábí tak mnoho dalších fanoušků. Již teď se nesmírně těšíme, až uvidíme, jak si při svém debutu v DTM povede. To, že si udělal mezi dvěma závody MotoGP čas, je fantastické a vůbec to nemůžeme brát jako samozřejmost,” uvedl Gass.

Především bych rád poděkoval výkonnému řediteli Ducati Claudiu Domenicalimu, generálnímu manažerovi Ducati Corse Luigimu Dall´Ignovi, kteří s touto hostující účastí souhlasili. Je to velká věc pro DTM a také pro motorsport obecně.”

Doviziosův start v Misanu sice bude jeho premiérou v DTM, nikoli však na scéně automobilových závodů. Na “čtyřech kolech” se totiž Dovizioso představil již roku 2016 během světového finále Lamborghini Super Trofeo ve Valencii a rozhodně si nevedl zle, když si v jednom ze závodů připsal prvenství ve třídě Pro-Am.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0