DTM: Fittipaldi v Misanu přeci jen nastoupí, nahradí Greena

DTM: Fittipaldi v Misanu přeci jen nastoupí, nahradí Greena

Pietro Fittipaldi bude nakonec závodit také ve třetím podniku letošní sezony DTM v Misanu. Brazilec nahradí indisponovaného Jamieho Greena. P

DTM: Předsezónní testování na Hockenheimringu
Startovní pole v DTM by se mohlo pro příští rok zmenšit o 6 vozů
U Audi se v jezdeckém týmu pro DTM v roce 2015 nic měnit nebude

Pietro Fittipaldi bude nakonec závodit také ve třetím podniku letošní sezony DTM v Misanu. Brazilec nahradí indisponovaného Jamieho Greena.

Pietro Fittipaldi původně do třetího podniku letošní sezony DTM v Misanu zasáhnout neměl. Vnuk legendárního Emersona měl totiž být jakožto rezervní jezdec týmu Haas přítomen na Velké ceně Kanady a jeho místo u stáje WRT tak pro tento víkend zaplnila hvězda MotoGP Andrea Dovizioso.

Nakonec je ale vše jinak a brazilský nováček nebude chybět ani v San Marinu. Fittipaldi se totiž představí v barvách Teamu Rosberg, kde zastoupí Jamieho Greena. Vicemistra z roku 2015 nepustí na start akutní zánět slepého střeva, který ho postihl tento týden v noci z úterý na středu a následně musel kvůli těmto potížím dokonce podstoupit operaci.

„Příznaky se objevily z ničeho nic během noci z úterý na středu. Přejeme Jamiemu brzké uzdravení. Rozhodně nebude připraven tento víkend závodit, tudíž jsme šťastní, že je Pietro schopný za něj v tak krátké době zaskočit. Pietro je pro nás nejlepší řešení. Vůz zná a v prvních dvou podnicích podal přesvědčivý výkon,“ řekl šéf Audi Motorsportu Dieter Gass.

Green, kterému v průběžném pořadí patří momentálně s 26 body 7. místo, tak nebude moci tento víkend navázat na svou 3. příčku ze druhého závodu na Zolderu. V něm se Brit podíval na stupně vítězů poprvé od roku 2017.

Naopak Fittipaldi dostane po 10. pozici v úvodním závodě na Hockenheimringu a po 9. příčce v nedělním belgickém klání získat body také ve třetím letošním víkendu. V šampionátu se mistr Formule V8 3.5 z roku 2017, kde se radoval v barvách české stáje Lotus, nachází na 15. místě.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0