DTM: Fittipaldi v Misanu přeci jen nastoupí, nahradí Greena

DTM: Fittipaldi v Misanu přeci jen nastoupí, nahradí Greena

Pietro Fittipaldi bude nakonec závodit také ve třetím podniku letošní sezony DTM v Misanu. Brazilec nahradí indisponovaného Jamieho Greena. P

DTM mění šéfa. Aufrechta po třech dekádách střídá hvězda F1 Berger
Tom Coronel otestoval BMW M3 DTM
Pole position získal na Hockenheimu Timo Scheider

Pietro Fittipaldi bude nakonec závodit také ve třetím podniku letošní sezony DTM v Misanu. Brazilec nahradí indisponovaného Jamieho Greena.

Pietro Fittipaldi původně do třetího podniku letošní sezony DTM v Misanu zasáhnout neměl. Vnuk legendárního Emersona měl totiž být jakožto rezervní jezdec týmu Haas přítomen na Velké ceně Kanady a jeho místo u stáje WRT tak pro tento víkend zaplnila hvězda MotoGP Andrea Dovizioso.

Nakonec je ale vše jinak a brazilský nováček nebude chybět ani v San Marinu. Fittipaldi se totiž představí v barvách Teamu Rosberg, kde zastoupí Jamieho Greena. Vicemistra z roku 2015 nepustí na start akutní zánět slepého střeva, který ho postihl tento týden v noci z úterý na středu a následně musel kvůli těmto potížím dokonce podstoupit operaci.

„Příznaky se objevily z ničeho nic během noci z úterý na středu. Přejeme Jamiemu brzké uzdravení. Rozhodně nebude připraven tento víkend závodit, tudíž jsme šťastní, že je Pietro schopný za něj v tak krátké době zaskočit. Pietro je pro nás nejlepší řešení. Vůz zná a v prvních dvou podnicích podal přesvědčivý výkon,“ řekl šéf Audi Motorsportu Dieter Gass.

Green, kterému v průběžném pořadí patří momentálně s 26 body 7. místo, tak nebude moci tento víkend navázat na svou 3. příčku ze druhého závodu na Zolderu. V něm se Brit podíval na stupně vítězů poprvé od roku 2017.

Naopak Fittipaldi dostane po 10. pozici v úvodním závodě na Hockenheimringu a po 9. příčce v nedělním belgickém klání získat body také ve třetím letošním víkendu. V šampionátu se mistr Formule V8 3.5 z roku 2017, kde se radoval v barvách české stáje Lotus, nachází na 15. místě.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0