DTM: Ohlédnutí za Lausitzringem

Mercedes stále nemá pro příští sezónu osm vozů
Paul di Resta se vrací do DTM
BMW nasadí v DTM v sezoně 2014 model M4

O uplynulém víkendu na německém Lausitzringu mohlo 65.000 diváků sledovalo napínavý závod vozů DTM. Poprvé v sezóně projel pod šachovnicovou vlajkou jako první jezdec vozu Mercedes-Benz. Byl jím Gary Paffett.

20 – 150

Po třech náročných závodních víkendech Mercedes prolomil smůlu a získal nejen pole position (Christian Vietores), ale také své 150-té vítězství v DTM. Z vítězství se radoval Gary Paffett, pro kterého to bylo jeho 20-té vítězství v DTM. Více vítězství v DTM mají již jen dva jezdci: Bernd Schneider (43) a Klaus Ludwig (36).

Rekord

Po závodě se mohl jezdec Audi, Mike Rockenfeller, radovat nejen ze svého druhého místa v závodě, svého vedení v šampionátu, ale také z nového rekordního času vozů DTM na Lausitzringu. V sedmém kole závodu překonal dosavadní najrychlejší čas Paula di Resty 1.18.268 z roku 2008, o 0,670 sekundy.

Body, body a zase body

Pro první své body si dojel Daniel Juncadella. Ze své 13. pozice na roštu, se propracoval až šesté místo  a na své konto si tak připsal osm mistrovských bodů. První body získal také Edoardo Mortara, za deváté místo si odnesla  dva body. Body získal i úřadující šampión DTM Bruno Spengler, který tak pokračuje ve své sérii úspěchů. Jedná se již o 10-tý bodovaný závod v řadě  (4 závody v letošní sezóně, 6 závodů sezóna 2012).