DTM: Rossi přislíbil budoucí start v Misanu

DTM: Rossi přislíbil budoucí start v Misanu

Valentino Rossi přislíbil šéfovi DTM Gerhardu Bergerovi, že se v blízké budoucnosti zúčastní v Misanu podniku DTM. Letos se v Misanu běh

Dovizioso zůstává před debutem v DTM nohama na zemi
DTM: Dovizioso nastoupí v Misanu místo Fittipaldiho
Víkendový přehled: Enge v Thajsku nebo Staněk na Red Bull Ringu

Valentino Rossi přislíbil šéfovi DTM Gerhardu Bergerovi, že se v blízké budoucnosti zúčastní v Misanu podniku DTM.

Letos se v Misanu během podniku DTM představil Andrea Dovizioso, který nahradil u stáje WRT Pietra Fittipaldiho. Nechybělo však mnoho a v San Marinu mohly být na startu hned dvě hvězdy motocyklových závodů. Šéf série Gerhard Berger totiž kromě „Doviho“ oslovil také Valentina Rossiho. “The Doctor” se ale údajně rozhodl pozdě a jeho start tak realizován nebyl.

Zdá se ale, že by se fanoušci německého šampionátu mohli Rossiho startu přeci jen dočkat. Devítinásobný šampion Mistrovství světa silničních motocyklů totiž Bergerovi přislíbil, že se podniku DTM v Misanu zúčastní v blízké budoucnosti. 40letý rodák z Urbina to uvedl pro německou televizi Sat.1 a zároveň prohlásil, že počínání svého krajana sledoval.

„Jo, jistě. Neviděl jsem závod, ale znám výsledky a Doviho jsem sledoval. Rádo se stalo, jelikož mě Gerhard do Misana pozval. Bohužel jsem tentokrát nemohl přijet. Ale slíbil jsem, a není to daleko, že jednou přijedu,“ řekl Rossi.

Passé by navíc stále nemusel být ani jeho souboj s Doviziosem. Tovární jezdec Ducati by se totiž návratu do DTM a startu proti Rossimu nebránil.

„Proč ne? Mohlo by to být opravdu pěkné a bylo by realističtější bojovat proti těm jezdcům (kteří již jsou v DTM -pozn. red.),“ odpověděl vicemistr světa z posledních dvou let.

V automobilových závodech ale Valentina Rossiho uvidíme i letos, neboť se v prosinci zúčastní 12hodinového závodu v Abú Dhabí. Zde s ním utvoří posádku jeho nevlastní bratr a zároveň jezdec Moto2 Luca Marini a také Valentinův dlouholetý přítel a poradce Uccio Salucci. Rossi tento podnik absolvuje namísto Rally Monza, kterou v minulosti opanoval sedmkrát.

https://twitter.com/Newturbos/status/1134369044595970049?s=20

Jeho doposud poslední okruhové představení na „čtyřech kolech“ se datuje k roku 2012, kdy se zúčastnil dvou podniků Blancpain Endurance Series na Monze a na Nürburgringu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0