DTM: Wittmann nechápe neudělení penalizace pro Rasta a Aberdeina

DTM: Wittmann nechápe neudělení penalizace pro Rasta a Aberdeina

Podle Marca Wittmanna měli René Rast a Jonathan Aberdein obdržet penalizaci za incident, který pilota BMW vyřadil z nedělního závodu v Misanu. Běh

Berger: DTM odchod Mercedesu ustojí
DTM: Bitva o titul pokračuje na Lausitzringu
Jsem zklamaný jezdeckými standarty v DTM, říká Gary Paffett

Podle Marca Wittmanna měli René Rast a Jonathan Aberdein obdržet penalizaci za incident, který pilota BMW vyřadil z nedělního závodu v Misanu.

Během sobotního závodu třetího podniku letošní sezony DTM v Misanu se Marcu Wittmannovi podařilo zazářit. Dvojnásobný šampion sice po kvalifikačních problémech s motorem odstartoval až z posledního 18. místa, díky riskantní strategii v podobě pitstopu již v 1. kole a pozdějším výjezdu safety caru se ale dokázal posunout do čela a získat druhé letošní vítězství.

Neděle už ale pro německého závodníka nedopadla ani zdaleka tak dobře, když si hned v 8. zatáčce úvodního okruhu poškodil při souboji o 3. pozici s Reném Rastem a Jonathanem Aberdeinem sloupek řízení a závod tak pro něj skončil.

Po skončení nedělního klání Wittmann vyjádřil údiv nad rozhodnutím Rasta s Aberdeinem za kolizi nepotrestat.

“Brzdil jsem do 8. zatáčky později a Rastovi ponechal na vnitřku dostatek prostoru. Pak si myslím, že to byl Aberdein, kdo se ponořil do pozice, kde na to pro něj nebylo místo. Zasáhl Reného a ten masivně narazil do mého vozu. Poté byl poškozen, když se sloupek řízení už nenarovnal a zlomil. Je to škoda, když se to stane dvakrát s Audi a penalizace nepadne,” uvedl Wittmann.

Pilot BMW rovněž kolizi porovnal se svým incidentem s Robinem Frijnsem, který se mezi dvojicí odehrál během druhého závodu na Zolderu a Wittmann si za něj “vysloužil” penalizaci průjezdu boxy.

“I Audi přiznalo, že ta penalizace možná byla špatným rozhodnutím. Museli jsme to ale překousnout. Nyní oba pokračovali, zatímco já byl venku a penalizaci nedostali. Toto rozhodnutí pro mě není přijatelné, ale musím jej akceptovat. Nemohu to změnit. Faktem je, že jedu v neděli domů bez bodů, což je frustrující.”

René Rast na pozávodní tiskové konferenci vyloučil, že by do svého krajana naboural úmyslně. Z jeho pohledu rovněž bylo nemožné kontaktu po ráně od Aberdeina zabránit. Jihoafrický novic pak celou záležitost viděl jako závodní incident, ze kterého nikoho neviní.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0