Dva Češi z Virtual GP ve finále soutěže F1 Esports Series

Dva Češi z Virtual GP ve finále soutěže F1 Esports Series

V pondělí 9. července se konal draft do finální části oficiální esport série Formule 1 s názvem F1 Esports Series. V rámci tohoto draftu si 9 reálných

Napínavou bitvu o vítězství v Brands Hatch vyhrál Šmídl
Odhaleny ceny pro tři nejlepší v Mercedes-Benz Virtual GP
Těsnou bitvu se Štefankem vyhrál v Austinu Šmídl

V pondělí 9. července se konal draft do finální části oficiální esport série Formule 1 s názvem F1 Esports Series. V rámci tohoto draftu si 9 reálných týmů z královny motorsportu volilo celkem 16 zástupců a mezi vybranými byli i dva Češi z Mercedes-Benz Virtual GP, dvojnásobný šampion Michal Šmídl a také loňský šampion Martin Štefanko.

Do letošního ročníku F1 Esports Series se v rámci globální kvalifikace zapojilo přes 66 000 účastníků z více než 100 zemí, ale pouze 40 nejlepších se mohlo vydat na britský Silverstone a následně do Londýna na takzvaný Pro Draft, tedy výběr hráčů jednotlivými týmy ve stylu zámořských sportovních soutěží. Jen 16 vyvolených pak dostane příležitost soutěžit ve finální části.

Tým Haas F1 Team si zvolil hned dvojici českých virtuálních závodníků. První na řadu přišel Martin Štefanko, hned jako celková 3. volba draftu. Tento závodník, který letos oslaví své dvacáté narozeniny, v letošní sezóně Mercedes-Benz Virtual GP společně s Republic of Gamers obhajuje loňský titul.

O něco později ho jako celková 14. volba draftu doplnil také Michal Šmídl, nyní závodící za Acer Predator a již dvojnásobný vítěz šampionátu Virtual GP v letech 2015 a 2016. Šmídl v současnosti dominuje celému ročníku Mercedes-Benz Virtual GP 2018 a potvrdil tak, že patří mezi světovou špičku.

„Být součástí týmu Formule 1 a reprezentovat jej je pro mě obrovská čest a splněný sen. Věřím, že to bude velký krok kupředu v mojí kariéře i osobním životě. Budu se snažit společně s Michalem dosáhnout co nejlepších výsledků a doufám, že spolupráce s týmem Haas F1 Team bude na vysoké a profesionální úrovni. Chtěl bych samozřejmě poděkovat rodičům, přátelům a všem fanouškům za velkou podporu,“ vzkázal z Londýna Martin Štefanko.

Stefanko-Draft3rd

„Samozřejmě je skvělé se připojit k reálnému týmu F1. Přesně kvůli tomuhle jsem se 10 let věnoval sim racingu a tvrdě pracoval ve všech směrech. Je to velký krok vpřed pro moji kariéru a velké zadostiučinění pro mé rodiče. Jsem velmi rád, že si mě Haas F1 Team zvolil jako svého hlavního jezdce. Věříme, že s Martinem dokážeme v nadcházející Pro Series velké věci. Chtěl bych poděkovat tátovi, mámě a celé rodině za velkou podporu po celou dobu mého virtuálního závodění. Také svým kamarádům, kolegům z práce a nejbližším lidem v mém okolí,“ řekl po draftu Michal Šmídl.

Smidl-Draft14th

F1 Esports Pro Draft sledovalo prostřednictvím živého online streamu na 850 tisíc lidí. Další pak mohli sledovat vysílání prostřednictvím televizního přenosu například ve Velké Británii či Finsku. Kromě toho se akce těší velkému zájmu světových médií.

Závěrečná fáze F1 Esports Series odstartuje na podzim, kdy v průběhu října a listopadu čekají závodníky tři víkendy v Londýně včetně velkého finále. Týmy se poté mohou těšit na prize money v celkové hodnotě 200 000 dolarů, v přepočtu 4,5 milionů korun.

F1Esportsteams2018

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0