Dva Huracány na závodech FIA CEZ. Mičánek Motorsport powered by Buggyra míří na Hungaroring

Zazávodit si a zároveň posbírat cenná data, která se dají využít při přípravě na seriál Lamborghini Super Trofeo. To je cíl týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra pro první letošní závod středoevropského zónového mistrovství, který se jede na Hungaroringu.

Tým v Maďarsku nasadí dva vozy. Do vytrvalostního závodu nastoupí sám manažer týmu Jiří Mičánek jr. se stálým jezdcem Lamborghini Super Trofeo Europe Bronislavem Formánkem. Sprint pojede Němec Kurt Wagner, který se do kokpitu Huracánu vrátí po roční přestávce způsobené zdravotními problémy.

„Na jednu stranu si chceme s Broňou závodní víkend užít, protože víme, že celou sezonu mistrovství nepojedeme a nebudeme tedy bojovat o titul. Na druhou stranu určitě budeme chtít zajet co nejlepší výsledek v naší třídě GTC, kde je hodně silná konkurence závodníků z celé střední Evropy,“ nastínil plán na víkend Jiří Mičánek, který minulý víkend ovládl úvodní podnik vrchařského mistrovství ČR v Brně.

„Rozjížďkou“ bude první podnik FIA CEZ i pro Kurta Wagnera. Ten s týmem absolvoval už předsezonní testy, nyní si po pauze vyzkouší závodní zátěž. V sobotu a v neděli jej čekají pětadvacetiminutové sprinty.

Roční pauzu má za sebou ve středoevropském mistrovství i Bronislav Formánek. Ten se loni soustředil výhradně na seriál Lamborghini Super Trofeo Europe, kde s Josefem Zárubou získal celkové třetí místo ve třídě Pro-AM. „Loni jsem mistrák vůbec nejel kvůli kolizím se závody. Jediný závod, kdy nám to vycházelo, jel s Jirkou právě Pepa Záruba. Tak jsem rád, že tentokrát to vyšlo na mě a že budu moct poměřit síly s týmovým šéfem,“ směje se Formánek, který minulý víkend se Zárubou získali první pódium v Super Trofeo.

Kromě samotného výsledku půjde týmu i o data. „Díky tomu, že závod má stejný formát jako Super Trofeo, budeme mít možnost v ostrém závodním režimu otestovat další nastavení a posbírat cenná data, která můžeme zúročit právě v Super Trofeo, které je pro nás jednoznačně šampionátem číslo jedna, na který se soustředíme,“ doplnil Jiří Mičánek. „Zároveň těmito závody alespoň trochu zkrátíme tu dlouhou závodní pauzu, které mezi dvěma prvními závody Super Trofeo je.“

 

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.