Dvojnásobné body představují dvojnásobnou výzvu

Dvojnásobné body představují dvojnásobnou výzvu

Letošní sezóna Evropského poháru cestovních vozů se nezadržitelně blíží ke svému závěru. Poslední šesté dějství se uskuteční již o tomto víkendu na Si

Pole position pro první podnik získal Münnich, Fulín odstartuje z druhé pozice
FOTO: Neděle na Slovakia Ringu
Petr Fulín stvrdil zisk titulu v ETCC výhrou před domácím publikem

Letošní sezóna Evropského poháru cestovních vozů se nezadržitelně blíží ke svému závěru. Poslední šesté dějství se uskuteční již o tomto víkendu na Sicílii, na Autodromo di Pergusa, kam se ETCC vrací již po třetí v řadě.

Zvláštností tohoto podniku bude to, že se zde jezdci utkají o dvojnásobný počet bodů, což může ještě hodně zamíchat pořadím ve všech kategoriích.

Další zvláštností tohoto víkendu bude také harmonogram měřených jízd. Vůbec poprvé se pojedou všechny důležité jízdy, tedy kvalifikace a oba závody až v neděli. V sobotu budou mít jezdci k dispozici tři testy a jeden trénink, tedy téměř tři hodiny, na seznámení s okruhem a nalezení toho správného nastavení pro své závodní vozy.

Pergusa dále představuje také poslední víkend současného formátu FIA ETCC. Více k tomu již prozrazuje šéf pražského týmu Křenek Motorsport, pan Josef Křenek:

“V Perguse nás čekají poslední závody letošní sezóny a tím i současného formátu ETCC. V příští sezóně se pojede podle nového předpisu FIA TCN2 (TCR) a pevně doufám, že i my budeme nadále součástí tohoto šampionátu.

Díky dvojitým bodům je ještě vše otevřené a oba naši jezdci mohou získat celkové prvenství ve své kategorii. Určitě to nebude jednoduché, ale budeme bojovat až do poslední minuty. Jsme připraveni udělat vše, abychom byli důstojnými soupeři všem našim konkurentům. Konkurence na předních pozicích je velmi vyrovnaná a proto svou roli sehraje i denní forma a závodnické štěstí.”

A jak to vidí samotní jezdci, Michal Matějovský a Petr Fulín, Kterým aktuálně patří první a třetí místo v dané třídě?

Michal Matějovský, BMW 320si – TC2: “Teprve včera jsem se vrátil z Pekingu, kde jsem závodil v tamním truckerském šampionátu. Do Pergusi se moc těším. Rád bych potvrdil výsledky z dosavadního průběhu sezóny a připsal si další pódiová umístění. Snad se to povede. ”

Petr Fulín, Seat León Cup Racer, SMT: “Dušan Borkovič i Maťo Homola už mají solidní náskok a k tomu, aby se mi je podařilo dotáhnout, budu potřebovat nejen své schopnosti, ale především pak i to pověstné závodnické štěstí. Ve hře jsou dvoje body, což by mohlo pomoci. Tuto šanci mají ale úplně všichni. Navíc při vyrovnanosti letošního pole to může dopadnout jakýmkoliv výsledkem.”

To jak se jezdcům bude dařit v obou nedělních závodech, můžete sledovat v přímých přenosech na TV stanici Eurosport 1.

BALC3010_1200x800 BALC7630_1200x800

Pořadí před závěrečným závodním víkendem:

Třída TC2:
1. Michal Matějovský – 111b

2. Peter Rikli – 84b
3. Ibrahim Okyay – 60b

Třída SMT:
1. Dušan Borkovič – 94b
2. Maťo Homola – 73b
3. Petr Fulín – 65b

Harmonogram závodního víkendu v Perguse:

Sobota 10. října
09:00 – 1. test – 45 min
10:30 – 2. test – 45 min
12:00 – 3. test – 45 min
16:30 – trénink – 30 min

Neděle 11. října
08:00 – kvalifikace – 30 min
10:00 – warm-up – 15 min
11:00 – 1. závod
13:00 – 2. závod

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0