EFFECTIVE Racing zahájil sezónu na proslulých tratích šampionátu formule 1

EFFECTIVE Racing zahájil sezónu na proslulých tratích šampionátu formule 1

Stáj EFFECTIVE Racing je letošním nováčkem šampionátu FIA CEZ, pojďme se ohlédnout za prvními dvěma závody, které se odehrály v dubnu a květnu. Úvo

Nová sezona pro stáj EFFECTIVE Racing začíná rovnou na trati formule 1
Jaroslav Zach s vozem Alfa Romeo 147 GTA v Carbonia Cup 2017
EFFECTIVE Racing se prezentuje na další trati formule 1

Stáj EFFECTIVE Racing je letošním nováčkem šampionátu FIA CEZ, pojďme se ohlédnout za prvními dvěma závody, které se odehrály v dubnu a květnu.

Úvodní podnik hostil legendární maďarský Hungaroring, který, mimo závody nabitý víkend, přinesl v začátku sezóny také nečekanou sněhovou nadílku. V době plánovaných testů si tak jezdci mohli místo ježdění postavit sněhuláka nebo zajezdit na saních. Počasí se na víkend naštěstí umoudřilo a premiéra mezi profesionály přinesla páté a sedmé místo z celkem 17 jezdců.

Další podnik hostil okruh Red Bull Ring, taktéž známý z F1. Účast formulí byla celkově opravdu úctyhodná a ve všech kategoriích dohromady se na startu sešlo 26 vozů respektive jezdců. Stáj EFFECTIVE Racing si z Rakouska nakonec přivezla dvě čtvrtá místa v kategorii formulí Renault 2.0.

“Oba podniky zatím hodnotím tak, že je stále na čem pracovat. Po vyhraných šampionátech v loňském roce se k nám začátkem sezóny pomyslné štěstí obrátilo trošku zády a bojovali jsme převážně s technikou. Například kvůli potížím s převodovkou jsme nestihli testování na Slovensku, které pro nás bylo, dá se říct, zásadní pro sběr dat a celkové nastavení vozu. Ale kdyby šlo jen o to sednout si do ideálně nastavené formule a odjet ideální závod, jezdce by to nebavilo, v motorsportu je pořád co zlepšovat a na další závody nahlížíme jako tým stále optimisticky. Navíc letos závodíme se dvěma formulemi Renault 2.0, závodním speciálem Alfa Romeo 147 GTA, a to rovnou ve třech šampionátech,” sdělil k úvodu sezóny Vladimír Netušil.

“Jednalo se o závody patřící mezi tři letošní šampionáty, kde byli mimo jiné postupně představeni partneři sezóny 2017 spolu s novým týmovým outfitem. Rád bych také zmínil, že pro tuto sezónu se jedná o partnerství zahrnující široké spektrum zaměření od gastronomie, IT, realit, přes technické obory až po soukromé kliniky. Více o sponzorech naleznete na našich sociálních sítích a webu www.effectiveracing.cz. V případě zájmu o partnerství či jinou formu spolupráce nás kontaktujte na marketing@effectiveracing.cz,” doplnil Ondřej Petrželka, marketingový manažer stáje.

Zdroj & foto: EFFECTIVE Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0