ELMS 4h Le Castellet: Ve Francii slavili Rusové první triumf + galerie + video

ELMS 4h Le Castellet: Ve Francii slavili Rusové první triumf + galerie + video

Čtvrtým podnikem pokračoval o víkendu seriál European Le Mans Series čtyřhodinovkou na francouzské trati v Le Castellet. Ultramoderní okruh Pau

Audi po roce opět “Ringmeisterem”!
Velká cena Itálie 2015 na Monze je tady
Staněk vybojoval v Imole tři pole position

Čtvrtým podnikem pokračoval o víkendu seriál European Le Mans Series čtyřhodinovkou na francouzské trati v Le Castellet.

Ultramoderní okruh Paul Ricard tentokrát svědčil ruským týmům. Pro premiérové vítězství v šampionátu si dojela stáj SMP Racing s vozem Dallara P217-Gibson. Premiérové vítězství to bylo i pro jeho posádku Matevos Isaakjan a Jegor Orudžev.

Ruské duo o více než minutu a půl porazilo jiný tým z Východu, stáj G-Drive Racing. V její Orece se střídali Memo Rojas, Nicolas Minassian a Leo Roussel. Stupně vítězů pak uzavřela další Oreca, tentokrát z boxů Graffu (Eric Trouillet, Paul Petit a Enzo Guibbert).

Sestřih závodu:

V nižší třídě LMP3 to byla mnohem vyrovnanější bitva. Američané John Falb a Sean Rayhall z United Autosport byli letos podruhé na nejvyšším stupínku, ale od druhého nejrychlejšího vozu dne pilotovaného polsko-německým duem Jakub Smiechowski, Martin Hippe z týmu Europol Competition je dělilo pouhých 2,4 vteřiny.

S mnohem větším rozdílem (skoro půl minuty) se na vítěznou posádku dívali Alexandre Cougnaud, Antoine Jung a Romano Ricci (M.Racing YMR). Asi nepřekvapí douška, že první tři vozy kategorie LMP3 nesly stejné označení: Ligier JS P3-Nissan.

Mezi šestí prezentovanými speciály třídy LMGTE získali druhé vítězství po sobě barvy Spirit of Race. O Ferrari 488 GTE se podělili Britové Duncan Cameron a Aaron Scott s Irem Mattem Griffinem.

Výsledky najdete ZDE

Galerie:

Foto: ELMS/Jakob Ebrey Photography

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0