ELMS: V dramatu na Red Bull Ringu se United Autosport ubránil finiši stáje G-Drive

ELMS: V dramatu na Red Bull Ringu se United Autosport ubránil finiši stáje G-Drive

Rozhodnutí amerického týmu United Autosport pokračovat v European Le Mans Series se ukázalo jako správné, stáj oslavila druhý triumf sezony. Ne

V Rakousku zvítězil Rosberg
Vítězem zkráceného závodu se stal Björn Dietrich
Staněk v sobotu velké příležitosti nevyužil

Rozhodnutí amerického týmu United Autosport pokračovat v European Le Mans Series se ukázalo jako správné, stáj oslavila druhý triumf sezony.

Nedělní závod 4h Red Bull Ring se stal kořistí tria Hugo de Sadeleer, Will Owen a Filipe Albuquerque v Ligieru, které se ubránilo závěrečnému náporu Orecy Memo Rojas, Nicolas Minassian a Léo Roussel v barvách týmu G-Drive.

Roussel odstartoval z pole position, byť Nicolas Lapierre z DragonSpeedu (Oreca) ztratil v kvalifikaci pouhých 5 tisícin vteřiny, a udržel se v čele. Brzy si před druhým de Sadeleerem vytvořil menší náskok. Jenže po první sérii zastávek v boxech se Rojas vrátil na trať až na třetím místě. Ale stačilo, aby do auta usedl Minassian, a G-Drive byl opět v čele.

Do poslední hodiny závodu vjel Roussel s 12vteřinovým náskokem před Albuquerquem. Všechno rozhodla poslední návštěva mechaniků. Portugalec zajel do boxů pouhých dvacet minut před koncem a po výjezdu převzal vedení právě on a to o výrazných 12 vteřin. Roussel sice stáhl svoji ztrátu na třetinu, ale tím jeho snaha skončila.

Týmu DragonSpeed na trati došlo palivo, aniž by se třetí pilot Ben Hanley vůbec svezl. Třetí příčku si i přes 13. místo na startu a smyk v úvodní fázi závodu vybojovali Enzo Guibbert, Eric Trouillet a Paul Petit v Orece stáje Graff.

Třídu LMP3 málem ovládl také vůz United Autosport. John Falb spolu se Seanem Rayhallem už slavili, ale trest průjezdu boxy se proměnil v přičtení 25 vteřin k původnímu času, takže z vítězství se nakonec radovali Giorgio Mondini a Davide Uboldi v barvách stáje EuroInternational.

Ve třídě LMGTE kralovaly vozy Ferrari, jimž patřily tři z prvních čtyř příček. Vyhráli Matt Griffin, Duncan Cameron a Aaron Scott od Spirit of Race.

Kompletní výsledky závodu najdete ZDE

Průběžné pořadí najdete ZDE

Foto: European Le Mans Series

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0