ELMS: Vítězství Signatech Alpine zdramatizovalo boj o titul

ELMS: Vítězství Signatech Alpine zdramatizovalo boj o titul

Nelson Panciatici a Pierre Ragues z týmu Signatech Alpine si na maďarském okruhu Hungaroring dojeli pro premiérové vítězství a zdramatizovali finálovo

Duval v Le Mans nepojede, nahradí ho Gené
Trophée Andros: Dayraut opět na vítězné vlně
V8: Van Gisbergen ovládl první dva závody v Albert Parku

Nelson Panciatici a Pierre Ragues z týmu Signatech Alpine si na maďarském okruhu Hungaroring dojeli pro premiérové vítězství a zdramatizovali finálovou bitvu o titul. Dvojice má nyní stejný počet bodů jako dosud vedoucí Pierre Thiriet ze stáje Thiriet by TDS Racing.

Francouzská stáj Signatech Alpine čtvrtému závodu European Le Mans Series doslova dominovala. Pierre Ragues předjel ve čtvrtém kole vedoucího Jonathana Hirschiho z Murphy Prototypes a na mokré dráze se soupeřům vzdaloval mílovými kroky. Když po hodině a osmačtyřiceti minutách předával prototyp týmovému kolegovi Panciaticimu, těšil se náskoku jedné a půl minuty.

Pantiatici pak na suché dráze pohodlně dokroužil do cíle. Ačkoliv ho střídající Brendon Hartley z Murphy Prototypes velmi rychle doháněl, obrovský náskok stačil smrsknout jen na rozdíl 38 vteřin.

Poslední pódiové umístění pro sebe vybojovali Oliver Turvey a Simon Dolan z týmu Jota Sport. Turvey na začátku bojoval s Jonathanem Hirschim o stříbrnou příčku, ale při pokusu o předjetí došlo mezi oběma vozy ke kontaktu a Turvey dostal defekt levé zadní pneumatiky. Poté za volant usedl Dolan, ale na rychlost mladého Hartley nedokázal odpovědět a do cíle dokroužil jako třetí.

\"MOTORSPORT

Stáj Thiriet TDS Racing nebude na Hungaroring vzpomínat v dobrém. Thiriet se v úvodu dostal do kontaktu s jiným vozem a pak strávil tři minuty v boxech. Další ztrátu času nabral při ruletě s pneumatikami do sucha na mokré dráze. Belgický tým dojel na šestém místě a Thiriet teď musí sdílet první místo v šampionátu s vítěznou dvojici ze Signatech Alpine.

V kategorii LMPC si pro třetí vítězství za sebou dojela dvojice Gary Hirsch a Paul Loup Chatin ze stáje Endurance Challenge, která v letošní sezoně ještě nenašla soupeře. Dvojici dělí od titulu pouhé dva body.

Pro druhé prvenství v roce si dojela stáj Proton Competition s Porsche 911. Nicky Tandy se do vedení dostal v polovině závodu a střídající Christian Ried už pak pohodlně dovedl německý stroj do cíle. Na druhém místě dojeli kandidáti na titul z týmu RAM Racing Johnny Mowlem a Matt Grffin. Těm stačí získat v následujícím závodě pouhé dva body a mohou se radovat z titulu.

V kategorii GTC si pro třetí vítězství dojela posádka Fabio Babini, Kirill Ladygin a Viktor Shaitar.

\"MOTORSPORT

Aleš Sirný
Foto: ELMS

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1