Enge absolvuje dakarský debut

Enge absolvuje dakarský debut

Tomáš Enge si v lednu roku 2021 připíše svůj premiérový start v podniku Rallye Dakar. Nastoupí za tým Buggyra Zero Mileage Racing v kategorii Side by Side.

Enge v úterý třináctý
Lacko v Jaramě zaznamenal dvě vítězství
Engeho v neděli trápily technické problémy

V životopise Tomáše Engeho můžeme naleznout tři starty ve velké ceně formule 1, devět vystoupení v podniku 24 hodin Le Mans (roku 2003 si zde připsal i vítězství v kategorii GTS) nebo účast v závodě 500 mil Indianapolis. A již brzy liberecký rodák absolvuje další významný motoristický podnik, byť tentokrát ne na okruhové scéně.

Došlo totiž k oficiálnímu potvrzení toho, o čem se dlouho šuškalo. V lednu roku 2021 nastoupí Tomáš v Rallye Dakar. Pojede v kategorii Side by Side s buginou Buggyra Can-Am DV21-429 stáje Buggyra Zero Mileage Racing. V roli navigátorky se po jeho boku představí Markéta Skácelová.

„Účast na Dakaru se rovná dlouhodobému splnění snu, usilovně pracuji na fyzické kondici, hlava přijde na řadu v okamžiku, kdy sednu do buginy. Bude to veliké, vzhledem ke koronaviru jsem neabsolvoval jediný závod, zatím jsem ani netestoval v poušti. Na druhou stranu, myslím, že jen potřebuji pochopit, jaké je to jezdit v dunách přes hrany a poznat různé druhy písku. Řízení vozu mi nedělá problém,“ říká Enge.

Kromě Engeho bude v kategorii Side by Side hájit barvy Buggyry také Josef Macháček s navigátorem Pavlem Vyoralem. V kategorii kamionů pak za tým nastoupí se speciály Tatra Phoenix Martin Šoltys (navigátor David Schovánek, mechanik Tomáš Šikola) a Chilan Ignacio Casale (navigátor Alvaro Leon), který v minulosti vyhrál Dakar dvakrát v kategorii čtyřkolek.

Titulní fotografie: Buggyra Zero Mileage Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0