Enge na divokou kartu v Mostě? Konec spekulací, závodník má místo WTCR jiný program

O Tomáši Engem se mluvilo jako o jednom z možných kandidátů na zisk divoké karty pro úvodní podnik letošního ročníku světového poháru cestovních vozů WTCR na Autodromu Most. Jediný český pilot ve F1 ale nyní uvedl, že letos k něčemu takovému nedojde.

Světový pohár cestovních vozů WTCR letos zavítá podruhé ve své historii na Autodrom Most. O víkendu 9.-10. dubna se zde uskuteční úvodní podnik sezony. Loni jsme ve startovním poli tohoto podniku mohli vidět i domácího jezdce. Nastoupil totiž Petr Fulín.

I letos se pochopitelně mluví o možnosti, že by se někdo z českých závodníků mohl v Mostě ukázat. Jako o jednom z kandidátů se opět spekulovalo o Fulínovi. Kromě dvojnásobného mistra Evropy v závodech cestovních vozů se ale v této souvislosti skloňovalo ještě jedno jméno - Tomáš Enge.

I Enge se během loňského závodního víkendu WTCR v Mostě objevil. V rámci oslav 20. výročí jeho tří startů ve F1 se zde totiž svezl s monopostem stáje Prost s označením AP04, ve kterém právě své tři závody v královně motorsportu v roce 2001 absolvoval. V exkluzivním rozhovoru pro náš server tehdy uvedl, že by i pro něj byla možnost startu ve WTCR na divokou kartu teoreticky lákavá. Spekulace o jeho možném vystoupení v letošním mosteckém podniku navíc nabraly na obrátkách znovu před nedávnem, když jej oficiální web šampionátu označil vedle Fulína ze jednoho z možných adeptů na divokou kartu.

Pokud jste se ale na Engeho start ve WTCR těšili, máme pro vás nyní špatnou zprávu. Liberecký rodák totiž vyloučil, že by se v Mostě letos objevil. Během druhého dubnového víkendu totiž bude mít jiné povinnosti.

"Když se loni jelo WTCR v Mostě, dělal jsem rozhovor pro Eurosport. Ptali se mě, jestli bych třeba nejel a já na to řekl, že kdyby se naskytla příležitost, tak proč ne. O víkendu 9. a 10. dubna ale budu na Hungaroringu s týmem RTR Projects, kde budou při podniku ESET Cupu trénovat na účast v seriálu ADAC GT4 Germany," vysvětluje Enge.

Kromě Engeho už ale letošní účast v mosteckém podniku WTCR vyloučil i Fulín. Ten totiž bude během zmíněného víkendu také na Hungaroringu, kde začne i nová sezona TCR Eastern Europe. Fulín se zde bude věnovat koučinku pilotů své stáje Fullinrace Academy.

Úvodní foto: Autodrom Most

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.