Enge nakonec pojede Dakar s Tošenovským

Enge nakonec pojede Dakar s Tošenovským

Tomáše Engeho bude nakonec při jeho premiérovém vystoupení na Rallye Dakar navigovat Vlastimil Tošenovský. Ten nahradí ze zdravotních důvodů Markétu Skácelovou.

Lacko se na pódiu ukázal i v neděli
Enge měl smůlu i v pondělí
Startovní listina maďarského ESET GT sprintu slibuje velkolepou podívanou

Tomáše Engeho čeká v roce 2021 premiérové vystoupení v podniku Rallye Dakar. Liberecký rodák, který si v minulosti připsal například tři starty ve formuli 1, jedno vystoupení v 500 mílích Indianapolisu nebo devět účastí ve 24 hodinách Le Mans, nastoupí v kategorii Side by Side s buginou Buggyra Can-Am DV21-429 stáje Buggyra Zero Mileage Racing.

Původně měla Engeho při jeho dakarském debutu navigovat Markéta Skácelová. Ta se ale nakonec ze zdravotních důvodů nebude moci soutěže zúčastnit. Po Tomášově boku tak usedne Vlastimil Tošenovský.

Enge absolvuje dakarský debut

„S Markétou jsme si sedli, vypadalo to dobře, ale nemá cenu pokoušet osud a jít do tak náročného závodu, když člověk není zdravotně fit na 100 %. Kromě toho letošním Dakarem nic nekončí. Co se Vlasty Tošenovského týče, smekám před flexibilitou vedení. Lepší to snad s ohledem na vzniklou situaci ani nemohlo být,“ okomentoval Enge změnu v jeho posádce.

U Buggyry ale musely sáhnout krátce před začátkem Dakaru k ještě jedné změně. Soutěže se totiž z vážných rodinných důvodů nemůže zúčastnit ani Petr Čapka, který měl být palubním mechanikem účastníka kategorie kamionů Ignacia Casaleho. Nahradí ho David Hoffmann.

Nadcházející ročník Rallye Dakar startuje v sobotu 2. ledna 2021. Do cíle pak posádky přijedou v pátek 15. ledna.

Titulní fotografie: Buggyra Zero Mileage Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0