Enge nastoupí v Poznani za RTR Projects, doplní Pavlíčka

Tomáš Enge nastoupí při třetím podniku letošní sezony ESET Cupu v polské Poznani v barvách stáje RTR Projects. Při vytrvalostním závodě doplní ve voze KTM X-Bow GT4 Matěje Pavlíčka.

Letošní sezona ESET Cupu pokračuje o víkendu třetím podnikem. Jeho dějištěm bude okruh v polské Poznani. V akci opět nebude chybět stáj RTR Projects. Brněnský tým tentokrát nasadí jeden vůz KTM X-Bow GT4.

Za jeho volantem se znovu objeví Matěj Pavlíček. Český jezdec, pro kterého se letos jedná na „velkých okruzích“ o premiérový rok po přechodu z motokár, vstoupil do sezony slibně. Jak ve sprintovém hodnocení třídy GT4, tak ve vytrvalostní klasifikaci této kategorie se totiž po úvodních dvou podnicích nachází v čele průběžného pořadí. Zatímco ve sprintu ovládl tři ze čtyř dosavadních závodů, ve vytrvalosti triumfoval spolu se svým parťákem Erikem Janišem v obou dosud odjetých kláních.

Také v Poznani pojede Pavlíček v obou sprintech a ve vytrvalosti. V případě vytrvalostního závodu ale tentokrát dojde oproti úvodním dvěma podnikům k jedné změně. Pavlíčka totiž tentokrát nedoplní Erik Janiš, ale Tomáš Enge, mimo jiné jediný český pilot formule 1 v historii. Ten spolupracuje s RTR Projects jako externí kouč. Nepůjde o jeho první start v barvách této stáje. Nastoupil za ni totiž již v roce 2019 při dvanáctihodinovém závodě v Brně. Spolu s Eikem Angermayrem, Janem Krabcem a Sergejem Pavlovcem tehdy ovládl kategorii GT4.

„Matěj podává skvělé výkony už od prvního testování. Je vidět, že KTM mu sedí. Na Hungaroringu i na Slovakiaringu zajížděl velice rychlé časy. Jeho výkony jsem sledoval a párkrát jsem se s ním setkal. Dělá na mě skvělý dojem. Je do toho zapálený, má talent, má chuť uspět a přiblížit se svým trenérům, kterým byl doteď Erik Janiš a tady v Poznani to budu já. Těším se na to, že mu pomohu v posunu dopředu a že opět zajede skvělé výsledky,“ říká Enge před začátkem polského víkendu.

Matěj Pavlíček se v Poznani pokusí zabojovat o další vítězství. Foto: RTR Projects

Kromě RTR Projects nastoupí v polských závodech třídy GT ještě jeden český tým – Duck Racing. Jeho barvy budou hájit Petr Kačírek, který pojede s Audi R8 LMS Ultra GT3, a také Dennis a Boleslav Waszkovi. Ti se budou střídat ve voze Lamborghini a budou bojovat o body do kategorie GTC. Zatímco Kačírka uvidíme pouze ve sprintech, Waszkovi nastoupí ve sprintech i ve vytrvalosti.

Úvodní foto: RTR Projects

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.