Enge uzavřel okruhovou sezonu pódiem

Enge uzavřel okruhovou sezonu pódiem

Tomáši Engemu se během závěrečného podniku letošní sezony Thailand Super Series v Buriramu podařilo vystoupit na stupně vítězů. Český závodník t

Sladko-kyslé Thajsko v podaní ARC Bratislava
Thailand Super Series: Enge vybojoval v Buriramu další pódium
Thajské gumové rezance so smolou pre Homolu

Tomáši Engemu se během závěrečného podniku letošní sezony Thailand Super Series v Buriramu podařilo vystoupit na stupně vítězů. Český závodník totiž společně se svým parťákem Akihirem Asaiem obsadil třetí příčku.

Na okruhu v Buriramu vyvrcholila během uplynulého víkendu letošní sezona Thailand Super Series. Součástí finálového podniku byl mimo jiné opět také Tomáš Enge, který se do startovního pole šampionátu vrátil po absenci v zářijovém klání v Bangsaenu. Oproti předchozím podnikům ovšem čekala libereckého rodáka jedna změna. Tentokrát totiž nenastoupil po boku svého již tradičního parťáka Chonsawata Asavahameho, ale o svůj vůz se dělil s Akihirem Asaiem.

Česko-japonský tandem ovšem nečekal snadný úkol, neboť kvůli závadě na vozem se vůz se startovním číslem 90 nemohl zúčastnit ani jedné z dvojice kvalifikačních bitev. Napáchané škody se podařilo úspěšně minimalizovat.

V prvním závodě z toho byla pátá pozice. Asaiovi se zde během svého pobytu na závodní dráze podařilo po startu z posledního 16. místa propracovat až na 6. příčku a o konečném umístění pak rozhodl po převzetí Lamborghini Gallarda R-EX GT3 do svých rukou Tomáš.

Nedělní závod ale přinesl Engemu a jeho parťákovi ještě větší radost. Závod tentokrát zahajoval devítinásobný účastník závodu 24 hodin Le Mans, přičemž nakonec se tak dělo z osmé příčky.

Poté jsme znovu byli svědky stíhací jízdy, která před jezdeckou výměnou znamenala pro světle modře zbarvený vůz čtvrté místo. Během zastávek se navíc podařilo vydělat ještě jednou pozici a Asai tak proťal cíl posledního závodu sezony na třetím místě.

Z vítězství se radovali Piti Bhirombhakdi s Kantasakem Kusirim a druhá skončila posádka Sandy Stuvik-Martin Rump. Úvodní víkendový závod se pak stal kořistí právě „stříbrné“ dvojice z nedělního klání. Druzí skončili Ryo a Andrew Harjantovi a třetí příčku bral Kantasak Kusiri.

V GTM se v sobotu radovala dvojice Supong Khamtonwong-Nattapong Hortongkum a v neděli Tanart a Munkong Sathienthirakulovi.

kompletní výsledky prvního závodu

kompletní výsledky druhého závodu

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0