Enge v dakarském prologu šestý

Tomáš Enge obsadil při prologu letošního ročníku Rallye Dakar šesté místo mezi lehkými prototypy.

Enge absolvuje dakarský debut
Buggyra zná kalendář pro příští sezonu FIA ETRC
Enge skončil v pátek šestý

Tomáš Enge se v sobotu konečně dočkal. Eso české okruhové scény totiž zahájilo svou premiérovou účast v soutěži Rallye Dakar. Svých prvních jedenáct ostrých kilometrů v rámci tohoto podniku si Enge odbyl v Džiddě v rámci prologu. Jeho výsledky určily pořadí, v jakém jezdci odstartují do nedělní první etapy. Současně již ale byly výsledky započítávány také do celkové klasifikace závodu.

S vozem Can-Am stáje Buggyra Zero Mileage Racing měl Enge původně účinkovat v kategorii SSV. Po pátečních technických přejímkách se totiž pořadatelé rozhodli Engeho a jeho spolujezdce Vlastimila Tošenovského přeřadit do třídy lehkých prototypů. Totéž potkalo druhý vůz Can-Am týmu Buggyra, do něhož během letošního ročníku Dakaru usedne Josef Macháček spolu se svým spolujezdcem Pavlem Vyoralem.

A v hodnocení této kategorie obsadil Enge při svém debutu šestou příčku. Ve společné klasifikaci lehkých prototypů a třídy SSV skončil na třináctém místě. „Moc pěkný, i smykem jsme se svezli. Bylo to bez problémů, takže zatím vše podle plánu,“ řekl liberecký rodák v cíli.

Po prologu čekala na Tomáše Engeho s Vlastimilem Tošenovským startovní rampa. Foto: Buggyra Zero Mileage Racing

Engemu se podařilo předčít mimo jiné i svého parťáka Josefa Macháčka. Ten byl zdržen provozem na dráze. Zatímco mezi lehkými prototypy se pětinásobný vítěz Rallye Dakar v kategorii čtyřkolek umístil jako jedenáctý, ve společném pořadí lehkých prototypů a třídy SSV skončil na dvacátém osmém místě.

Nedělní etapa bude měřit 277 kilometrů. Lehké vozy se na trať vydají v 10:19 hodin našeho času.

Výsledky prologu Rallye Dakar v kategorii lehkých prototypů: 1. Kris Meeke/Wouter Rosegaar (Velká Británie/Nizozemsko, PH-Sport, PH-Sport) 00:06:40, 2. Seth Quintero/Dennis Zenz (USA/Německo, OT3, Red Bull Off-Road Team USA) +00:00:02, 3. Mitchell Guthire/Ola Fløene (USA/Norsko, OT3, Red Bull Off-Road Team USA) +00:00:10… 6. Tomáš Enge/Vlastimil Tošenovský (Česká republika/Česká republika, Can-Am, Buggyra Zero Mileage Racing) +00:00:20, 11. Josef Macháček/Pavel Vyoral (Česká republika/Česká republika, Can-Am, Buggyra Zero Mileage Racing) +00:00:41.

Celkové výsledky lehkých vozů (lehké prototypy i SSV) v prologu Rallye Dakar: 1. Kris Meeke/Wouter Rosegaar (Velká Británie/Nizozemsko, PH-Sport, PH-Sport) 00:06:40, 2. Seth Quintero/Dennis Zenz (USA/Německo, OT3 Red Bull Off-Road Team USA) +00:00:02, 3. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/Brazílie, Can-Am, Monster Energy Can-Am) +00:00:03… 13. Tomáš Enge/Vlastimil Tošenovský (Česká republika/Česká republika, Can-Am, Buggyra Zero Mileage Racing) +00:00:20, 28. Josef Macháček/Pavel Vyoral (Česká republika/Česká republika, Can-Am, Buggyra Zero Mileage Racing) +00:00:41.

Zdroj a úvodní foto: Buggyra Zero Mileage Racing