ESET Cup v Brně: Makeš se stal šampionem TCR Eastern Europe, Kolocová zvítězila hned při svém prvním sprintu v GT4

Na Automotodromu Brno se během prvního zářijového víkendu konal poslední podnik letošního ročníku ESET Cupu. Dění na Masarykově okruhu jsme pro vás průběžně sledovali.

Letošní sezona ESET Cupu jde do finále. Poslední boje o mistrovské body se odehrají tento víkend na Automotodromu Brno. Zde se šampionát představí v rámci akce Masaryk Racing Days, jejíž součástí bude mimo jiné i podnik seriálu Boss GP, v němž účinkují starší formulové monoposty.

TCR Eastern Europe: Makeš nebo Pekař?

V TCR Eastern Europe se před posledním podnikem sezony nachází v čele průběžného pořadí Michal Makeš. Jediným jezdcem, kdo může pilota stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra o titul ještě připravit, je jeho krajan Tomáš Pekař. Pilot stáje Carpek Service má na kontě o 25 bodů méně. Během posledního závodního víkendu sezony bude ve hře 55 bodů. Do konečné podoby pořadí šampionátu ještě promluví také škrtání dvou nejhorších výsledků u každého jezdce. Když odečteme u Makeše a Pekaře dva nejhorší výsledky nyní, činí rozdíl mezi nimi pouhých pět bodů.

Nový šampion TCR Eastern Europe vzejde z dvojice Michal Makeš a Tomáš Pekař. Foto: Petr Frýba

Uvidíme ale ještě také další tři české závodníky. Tradičně nastoupí Radim Adámek a Petr Čížek. Svou premiéru v šampionátu si ale odbude rallyeový jezdec Petr Semerád. Nastoupí s vozem Cupra Leon TCR stáje Lema Racing. Jeho start se uskuteční s podporou projektu promotéra ESET Cupu Josefa Křenka pro talentované závodníky, který nese název ESET Race Star. Pro Semeráda sice půjde o premiéru s vozem TCR, z okruhů již ale zkušenosti má. V minulosti se objevil v závodech formulí nebo Twingo Cupu.

Týden po vystoupení na Barum rallye absolvuje Petr Semerád premiéru v TCR Eastern Europe. Foto: Rallyservice

Stáj Radima Adámka s názvem Horňák-Aditis ale nasadí tradičně dva vozy Audi RS 3 LMS TCR. Barvy týmu bude hájit také polský jezdec Bartosz Groszek. Se dvěma vozy opět pojede i tým Petra Fulína Fullinrace Academy. Kromě Petra Čížka za něj nastoupí Carol Wittke. Němec je před posledním podnikem celkově třetí. O čtyři body za ním se ale nachází Groszek. Daleko navíc není ani pátý Sebastian Steibel, který za Groszkem zaostává o pět bodů. Groszek i Steibel závodí stejně jako Semerád s podporou projektu ESET Race Star.

GT: Waszek se pokusí pomoct parťákovi k titulům, Yasmeen pojede poprvé s GT4

České zastoupení najdeme také v závodech vozů GT. V nejvyšší třídě, tedy v GT3, nastoupí pilot stáje Duck Racing Petr Kačírek a Dennis Waszek. Zatímco Kačírek se objeví pouze ve sprintových závodech, Waszek doplní ve voze BMW M6 GT3 stáje Trevor Racing Gregora Zsiga při hodinovém vytrvalostním závodě. Zsigo vede před posledním podnikem jak vytrvalostní hodnocení třídy GT3, tak celkovou vytrvalostní klasifikaci vozů GT.

Dennis Waszek bude opět střídat během víkendu dva vozy. Objeví se totiž také za volantem Lamborghini Huracán, s nímž bude hájit barvy týmu GT2 Motorsport ve třídě GTC. Zatímco sprinty absolvuje sám, do vytrvalosti je přihlášen spolu se svým otcem Bolkem. GT2 Motorsport ale budou ve třídě GTC reprezentovat rovněž Petr Brecka a Karel Neffe ve voze Porsche 911 GT3 Cup. Ve sprintech pojede Brecka sám. Ve vytrvalosti ho doplní Neffe. S vozem Porsche 911 GT3 Cup budou Brecka s Neffem bodovat nejen do hodnocení GTC, ale také do třídy GT3.

Ve třídě GT4 uvidíme stejně jako v předchozích dvou podnicích Mercedes AMG GT4 týmu Buggyra. Oproti předchozím dvěma závodním víkendům ale dojde ke změně jezdecké sestavy. Davida Vršeckého totiž tentokrát nedoplní Aliyyah Kolocová, která bude o víkendu startovat v podniku francouzského šampionátu tahačů v Albi, ale její sestra Yasmeen. Ta usedne do vozu specifikace GT4 vůbec poprvé. Zatímco ve sprintech by měli Vršecký a Kolocová odjet každý po jednom závodě, ve vytrvalosti nastoupí společně.

Yasmeen Kolocovou o víkendu čeká premiéra s vozem Mercedes AMG GT4. Foto: Buggyra Racing

Při GT závodech ESET Cupu bude v Brně součástí startovního pole mimo jiné i seriál P9 Challenge. V jeho rámci nastoupí rovněž český jezdec Antonín Herbeck s vozem Pagani Zonda GR.

Clio Cup Bohemia: Udrží Carpek Service neporazitelnost?

V Clio Cupu Bohemia opět uvidíme tým Carpek Service. Ten tradičně nasadí čtveřici ve složení Filip Sandström, který již má jistý titul, Erik Bertilsson, Juuso Panttila a Richard Meixner. Mělnická stáj letos zatím nepoznala chuť porážky. Její jezdci totiž zvítězili ve všech z dosavadních deseti závodů a pokud bude tým slavit i v obou brněnských závodech, znamená to, že zakončí sezonu se stoprocentní úspěšností.

V Clio Cupu Bohemia už má jistý titul jezdec stáje Carpek Service Filip Sandström. Foto: Petr Frýba

Carpek Service ale nebude představovat jediné české zastoupení v Clio Cupu Bohemia. Stejně jako před dvěma týdny na Slovakiaringu totiž uvidíme i Lukáše Uxu z týmu Art Of Racing.

Formula: Netušil má stále šanci na titul

V kategorii Formula vstupuje do víkendu s nadějí na zisk titulu v celkovém hodnocení Vladimír Netušil. Pilot stáje Effective Racing, který si z předposledního podniku sezony na Slovakiaringu odnesl jedno vítězství, je s celkovým ziskem 76 bodů třetí. Zatímco na vedoucího Paola Brajnika ztrácí 24 bodů, druhý Benjamin Berta má na Netušila k dobru jeden bod.

Vladimíru Netušilovi patří před posledním podnikem sezony celkové třetí místo v kategorii Formula. Foto: Petr Frýba

Netušil nebude jediným českým pilotem, kterého při závodech formulových monopostů o víkendu uvidíme. Ve třídě F3 nastoupí Tomáš Chabr, ve F4 Vojtěch Birgus a s vozy Formule Renault pojedou Jan Matyáš a Václav Laušman.

Kompletní průběžné pořadí TCR Eastern Europe
Kompletní průběžná pořadí ESET Cupu

Pátek

TCR Eastern Europe – volný trénink

Závěrečný podnik letošní sezony TCR Eastern Europe zahájila nejlépe stáj Petra Fulína Fullinrace Academy. Nejrychlejší čas si totiž připsal Carol Wittke. Druhý skončil vedoucí muž šampionátu Michal Makeš. Mezi nejlepší trojici se vešel také druhý jezdec týmu Fullinrace Academy Petr Čížek, který obsadil třetí příčku.

Makešův největší soupeř v boji o titul Tomáš Pekař, který na pilota stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra ztrácí v celkovém pořadí 25 bodů, skončil sedmý. V nejlepší desítce měla zastoupení i stáj Radima Adámka Horňák-Aditis. Devátou příčku totiž obsadil Bartosz Groszek. Sám Adámek zajel dvanáctý čas. Pro Petra Semeráda skončil první volný trénink v TCR Eastern Europe 11. místem.

TCR Eastern Europe – kvalifikace

Carol Wittke po vítězství ve volném tréninku kraloval také v brněnské kvalifikaci. U týmu Fullinrace Academy ale mohli mít radost také z výkonu Petra Čížka. Ten totiž obsadil se ztrátou 662 tisícin sekundy druhou příčku a stáj Petra Fulína tak pro úvodní závod víkendu zabrala kompletní první řadu. Třetí skončil jezdec týmu Horňák-Aditis Bartosz Groszek.

Kandidáti na zisk titulu se mezi nejlepší trojku nevešli a ani jeden tak žádné bonusové body nezískal. Lepší výchozí pozici si ale pro start prvního závodu vyjel Michal Makeš. Lídr šampionátu skončil čtvrtý. Jeho největší soupeř Tomáš Pekař obsadil šestou pozici.

Z kandidátů na titul dopadl v kvalifikaci lépe Michal Makeš. Foto: Petr Frýba

Radim Adámek zajel jedenáctý čas. Petr Semerád si pro start svého prvního závodu v TCR Eastern Europe zajistil 12. příčku.

 GT sprint – první kvalifikace

V kvalifikaci na první sprintový závod vozů GT se z Čechů umístil nejvýše Petr Kačírek. Pilot Duck Racingu obsadil celkovou 15. příčku. Ve třídě GT3 se umístil na páté příčce. Jezdec stáje Buggyra David Vršecký sice skončil celkově jako dvacátý první, mohl se ale radovat ze zisku pole position. Zajel totiž nejrychlejší čas ve třídě GT4. Pilot GT2 Motorsportu Petr Brecka se umístil na 28. pozici a v GTC skončil druhý. V rámci GT3 obsadil sedmé místo. V akci se nakonec neobjevil vůz Lamborghini Huracán, do kterého měl původně usednout další pilot stáje GT2 Motorsport Dennis Waszek.

Součástí startovního pole sprintových závodů vozů GT je v Brně také šampionát P9 Challenge. V jeho rámci startuje i Antonín Herbeck s vozem Pagani Zonda GR. Ten skončil v kvalifikaci celkově šestý. Mezi účastníky P9 Challenge byl ale nejrychlejší.

Clio Cup Bohemia – kvalifikace

Jezdec stáje Carpek Service Filip Sandström již letos sice vyhrál sedm závodů a titul šampiona má v kapse, jeho hlad po úspěších ale neutuchá a vyjel si pole position i pro úvodní brněnský závod. Erik Bertilsson skončil čtvrtý, Juuso Panttila pátý a Richard Meixner osmý. Jezdec stáje Art Of Racing Lukáš Uxa zajel jedenáctý čas.

V kvalifikaci Clio Cupu Bohemia byl rychlejším Čechem Richard Meixner. Foto: Petr Frýba

Formula – první kvalifikace

Kvalifikace na první formulový závod víkendu skončila pro Vladimíra Netušila celkovým druhým místem. Pilot týmu Effective nestačil pouze na vítězného Benjamina Bertu. Ve třídě E2-2.0 byl nejrychlejší. Tomáš Chabr skončil desátý celkově a sedmý v hodnocení F3. Jan Matyáš zajel celkově patnáctý čas a zvítězil v rámci Formule Renault. Vojtěch Birgus skončil osmnáctý v absolutní klasifikaci a zvítězil ve F4. Václav Laušman obsadil 20. pozici a skončil třetí ve Formuli Renault.

Vytrvalost – kvalifikace

Dennis Waszek spolu s Gregorem Zsigem obsadili v kvalifikaci na vytrvalostní závod druhé místo ve třídě GT3. Celkově skončili sedmí. Yasmeen Kolocová a David Vršecký se radovali z pole position ve třídě GT4. V celkovém pořadí obsadili 11. pozici. Petr Brecka nakonec bude ve voze Porsche 911 GT3 Cup stáje GT2 Motorsport startovat sám i při vytrvalosti. V kvalifikaci skončil celkově čtrnáctý, v GTC zvítězil a v GT3 byl čtvrtý. Do Lamborghini Huracán týmu GT2 Motorsport by měl nakonec ve vytrvalosti usednout pouze Bolek Waszek. V kvalifikaci skončil osmnáctý celkově a druhý v GTC.

Ve třídě GT4 dopadli při vytrvalostní kvalifikaci nejlépe David Vršecký a Yasmeen Kolocová. Foto: Buggyra Racing

Účastník šampionátu P9 Challenge Antonín Herbeck zajel celkově pátý nejrychlejší čas. Mezi účastníky P9 Challenge skončil třetí.

Sobota

Clio Cup Bohemia – první závod

Již jistý šampion Filip Sandström si připsal v prvním brněnském závodě osmý triumf sezony. Na stupně vítězů vystoupil i jeho týmový kolega Juuso Panttila, který dojel druhý. Erik Bertilsson, který už má jistý titul vicemistra, obsadil šestou příčku. Z Čechů dojel výše Richard Meixner, který obsadil sedmou pozici. Na tu dosáhl i přes potíže z úvodu, kdy měl kontakt se Sandim Jeramem, který poté skončil v hodinách. Bodoval i Lukáš Uxa. Pilot stáje Art Of Racing dojel desátý.

Formula – první závod

Zatímco v Clio Cupu Bohemia jsme byli svědky vítězství mělnického týmu Carpek Service, i v prvním formulovém závodě triumfovaly české barvy. Na nejvyšší stupeň vystoupil pilot stáje Effective Racing Vladimír Netušil. Kromě celkového vítězství dosáhl i na prvenství v hodnocení třídy E2-2.0.

Celkovým vítězem prvního formulového závodu se stal Vladimír Netušil. Foto: Petr Frýba

Tomáš Chabr dojel celkově osmý a v klasifikaci F3 obsadil sedmou příčku. Jan Matyáš skončil celkově čtrnáctý a vyhrál ve Formuli Renault. Vojtěch Birgus dojel šestnáctý a ve F4 obsadil druhou pozici. Václav Laušman se umístil na celkové 18. příčce a obsadil čtvrtou pozici ve Formuli Renault.

TCR Eastern Europe - první závod

Úvodní brněnský závod TCR Eastern Europe přinesl triumf týmu Fullinrace Academy a Carolu Wittkemu. Jak pro stáj Petra Fulína, tak pro německého závodníka se jednalo o první vítězství v šampionátu.

Wittke sice startoval z pole position, hned v úvodu se ale propadl na třetí pozici. Zatímco na první příčku se posunul jezdec stáje Horňák-Aditis Bartosz Groszek, druhý jezdil Michal Makeš z týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Ještě v prvním kole se ale Wittke dostal před Makeše a poté netrvalo dlouho, než předjel i Groszka. Od té doby neměl konkurenci.

Bartosz Groszek dokončil závod jako druhý. Po většinu závodu se ale musel bránit náporu druhého jezdce stáje Fullinrace Academy Petra Čížka. Ten mu byl neustále v patách a několikrát se pokusil po předjetí. Ani v jenom případě ale neuspěl a musel se spokojit se třetí pozicí. Jedná se o jeho třetí pódium v TCR Eastern Europe. Předchozí dvě vybojoval v roce 2019 ještě se starším modelem Cupry Leon.

Jezdec stáje Fullinrace Academy Carol Wittke si dojel pro své první vítězství v TCR Eastern Europe. Foto: TCR Eastern Europe

Makeš nakonec dorazil do cíle jako čtvrtý. Závěr závodu ale pro něj nebyl klidný, neboť se na něj dotahoval jeho největší soupeř v boji o titul Tomáš Pekař. Pilot stáje Carpek Service, který po startu ze šesté příčky spadl na osmé místo, už se ale dopředu nedostal. „Dobře jsem odstartoval a pak jel tak, jak jsem potřeboval. Dotáhl jsem se na Bartosze, ale vzhledem k balastu, který vezeme a ke kondici auta jsem věděl, že se ho nemůžu udržet. Carol se přede mě při nájezdu do kopce dostal, jako kdyby předjížděl kamion. Byl jsem bez šance. Poté jsem se za sebou snažil udržet Petra Čížka. Ani to ale nebylo možné a nakonec jsem ho pustil. Jel jsem si svoje a šetřil pneumatiky. Ty nám ale v závěru extrémně odešly. Jsem vážně šťastný, že jsem se udržel před Tomášem Pekařem. Bylo to hodně těsné,“ uvedl Makeš po dojezdu.

Před posledním závodem tak rozdíl mezi Makešem a Pekařem činí 27 bodů. O titulu ale stále rozhodnuto není. V neděli totiž ještě bude ve hře dvacet šest bodů a navíc dojde ke škrtání dvou nejhorších výsledků v sezoně. Zatímco Makeš by nyní přišel o dvacet bodů, Pekař má na kontě dva nedokončené závody a o žádné body tak nepřijde.

Dva body získal při své premiéře v TCR Eastern Europe Petr Semerád, který skončil devátý. Radim Adámek si připsal na své konto jeden bod za desáté místo.

GT sprint – první závod

Úvodní brněnský sprint přinesl pódiová umístění stájím Buggyra a GT2 Motorsport. Zatímco David Vršecký obsadil druhou příčku ve třídě GT4, Petr Brecka bral stříbro v GTC. Celkově skončil Vršecký dvacátý druhý a Brecka dvacátý pátý. Pilot GT2 Motorsportu současně obsadil sedmou příčku v GT3.

Pro Davida Vršeckého skončil první sprint druhým místem ve třídě GT4. Foto: Buggyra Racing

V rámci třídy GT3 nastoupil také Petr Kačírek. V její klasifikaci obsadil pilot Duck Racingu šestou pozici. Celkově dojel na 16. místě.

Součástí startovního pole ESET Cupu je tento víkend mimo jiné i seriál P9 Challenge, v němž účinkuje Čech Antonín Herbeck s vozem Pagani Zonda GR. Ten dojel celkově jedenáctý.

Clio Cup Bohemia – druhý závod

Pro poslední závod letošního ročníku Clio Cupu Bohemia sice došlo na startu k otočení nejlepší sedmičky z prvního závodu a Filip Sandström tak musel startovat ze čtvrté řady, i přesto se ale během závodu prodral až na čelo a připsal si tak devátý triumf v sezoně. Švédovo vítězství rovněž znamená, že tým Carpek Service vyhrál v letošní sezoně Clio Cupu Bohemia všech dvanáct závodů.

Také na druhém místě dojel do cíle pilot stáje Carpek Service. Na druhé pozici totiž dorazil do cíle Erik Bertilsson. Juuso Panttila skončil čtvrtý a Richard Meixner, kterému pro druhý závod připadlo pole position, obsadil sedmou příčku. Lukáš Uxa ze stáje Art Of Racing získal jeden bod za desátou pozici.

Také druhý víkendový závod Clio Cupu Bohemia přinesl stáji Carpek Service dvojité vítězství. Foto: BESA Motorsport

Vytrvalost – závod

Hodinový vytrvalostní závod, který uzavřel sobotní program, přinesl vítězství stájím Buggyra a GT2 Motorsport. Zatímco posádka prvního zmíněného týmu ve složení David Vršecký a Yasmeen Kolocová zvítězila v hodnocení třídy GT4, pilot GT2 Motorsportu Petr Brecka byl nejlepší ve třídě GTC. Celkově skončili Kolocová a Vršecký na osmé příčce. Brecka dojel devátý a krom toho skončil i čtvrtý v GT3.

David Vršecký s Yasmeen Kolocovou vyhráli ve vytrvalostním závodě třídu GT4. Foto: Buggyra Racing

Trofeje si z vytrvalosti odnesli také Dennis Waszek a jeho otec Bolek. Dennis startoval v BMW M6 GT3 stáje Trevor Racing, kde utvořil posádku s Gregorem Zsigem. Ve třídě GT3 obsadila česko-slovenská dvojice stříbrnou příčku. Zsigo se ale i přesto mohl radovat ze zisku titulu jak v celkovém vytrvalostním hodnocení GT, tak ve vytrvalosti třídy GT3. Otec Dennise Waszka Bolek dojel na druhém místě ve třídě GTC. Celkově skončili Dennis Waszek s Gregorem Zsigem jako šestí. Bolek Waszek obsadil v absolutní klasifikaci 14. pozici.

Součástí startovního pole byl i Antonín Herbeck, který nastoupil s vozem Pagani Zonda GR v rámci šampionátu P9 Challenge. Do cíle dojel na celkové třetí příčce. Herbeck v úvodu přečkal mimo jiné i kolizi s Jackem Zielonkou, na jejíž následky polský jezdec později odstoupil.

Neděle

Formula – druhá kvalifikace

Kvalifikace pro druhý formulový závod víkendu skončila pro Vladimíra Netušila celkovou čtvrtou příčkou. V rámci třídy E2-2.0 pilot stáje Effective Racing zvítězil. Tomáš Chabr skončil devátý celkově a sedmý ve F3. Jan Matyáš zajel celkově patnáctý čas a zvítězil v hodnocení Formule Renault. Vojtěch Birgus skončil devatenáctý a ve F4 obsadil druhou příčku. Václav Laušman se kvalifikace nezúčastnil.

GT sprint – druhá kvalifikace

Ve velmi slibné pozici vstoupí do druhého sprintu vozů GT Petr Kačírek. Pilot stáje Duck Racing využil v kvalifikaci absence hlavních dvou protagonistů letošního ročníku třídy GT3 Marcina Jedlinského s Gregorem Zsigem a zajel v GT3 nejrychlejší čas. Celkově obsadil 11. pozici.

Petr Brecka skončil druhý v GTC. Současně obsadil pátou příčku v GT3 a šestnáctou pozici celkově. Yasmeen Kolocová vystartuje ve třídě GT4 ze druhé pozice. Celkově skončila dvacátá druhá.

Účastník šampionátu P9 Challenge Antonín Herbeck zajel celkově pátý čas.

TCR Eastern Europe - druhý závod

I ve druhém víkendovém závodě TCR Eastern Europe si dojel pro vítězství Carol Wittke ze Fullinrace Academy. Nejvíce důvodů k radosti měl ale v cíli Michal Makeš. Ten sice skončil pátý, stal se ale novým šampionem.

Makeš sice vstupoval do závodu s náskokem 27 bodů, z hlediska boje o titul to ale pro něj nebyl poklidný závod. V prvním kole se totiž do čela posunul jeho největší soupeř Tomáš Pekař, zatímco Makeš se zařadil na druhé místo. Takové pořadí v ten moment znamenalo po vyškrtnutí dvou nejhorších výsledků sezony titul pro Pekaře. To se ale v dalších kolech začalo měnit.

Vítěz prvního závodu Carol Wittke se totiž již v prvním kole posunul po startu ze šestého místa, které mu připadlo po otočení nejlepší šestky z úvodní jízdy, na třetí příčku. Netrvalo dlouho a posunul se i před Makeše. O pár kol později pokořil i Tomáše Pekaře, kterému sebral vedení a současně ho sesadil z virtuálního vedení v průběžném pořadí šampionátu. Titul tak v tu chvíli putoval do rukou Makeše. Nic na tom neměnil ani fakt, že ho jezdec stáje Horňák-Aditis Bartosz Groszek odsunul na čtvrté místo.

Ve zbytku závodu už Wittke opět dominoval a ovládl tak i druhý závod víkendu. Jako druhý nakonec dojel do cíle Groszek, který si ve zbytku závodu poradil s Pekařem. Pilot stáje Carpek Service proťal cílovou pásku jako třetí. Michal Makeš sice v posledním kole spadl ještě také za Sebastiana Steibela, který do závodu vyrážel jako první, a pod šachovnicovou vlajkou tak byl odmávnut jako pátý, ani to ale Pekařovi nestačilo k tomu, aby svého krajana v šampionátu překonal. Konečný rozdíl v šampionátu mezi nimi činí čtyři body. Celkové třetí místo dnešním vítězstvím stvrdil Wittke.

Z českých závodníků si dojeli pro body také šestý Petr Čížek a sedmý Petr Semerád. Radim Adámek byl klasifikován jako jedenáctý. Šachovnicovou vlajku ale nespatřil. V závěru se totiž ocitl mimo trať společně s Giacomem Ghermandim. Mezi dvojicí patrně došlo mimo záběry kamer k incidentu.

Formula – druhý závod

Vladimír Netušil dorazil do cíle posledního závodu sezony jako třetí celkově. Současně zvítězil ve třídě E2-2.0. V celkovém pořadí šampionátu kategorie Formula obsadil druhou příčku se ztrátou čtyř bodů za šampionem Benjaminem Bertou.

Kromě Netušila vyhráli ve své třídě i Vojtěch Birgus a Jan Matyáš. Zatímco Birgus zvítězil ve F4, Matyáš byl nejlepší ve Formuli Renault. Celkově dojel Matyáš třináctý a Birgus čtrnáctý.

Tomáš Chabr do cíle nedojel. Václav Laušman se závodu nezúčastnil.

GT sprint – druhý závod

Pro Yasmeen Kolocovou dopadl první sprintový závod s vozem specifikace GT4 na výbornou. Závodnice stáje Buggyra si totiž dojela pro vítězství. Celkově obsadila 21. pozici.

Kromě Kolocové vystoupili z Čechů na pódium také Petrové Kačírek a Brecka. Zatímco Kačírek obsadil ve třídě GT3 po startu z první příčky druhou pozici, Brecka skončil na stříbrné příčce v hodnocení GTC. Současně dojel šestý v GT3. Celkově skončil Kačírek jedenáctý a Brecka sedmnáctý.

Poslední sprintový závod sezony vyhrála ve třídě GT4 Yasmeen Kolocová. Foto: Buggyra Racing

Kompletní výsledky z podniku a konečná pořadí šampionátů najdete zde.

Kompletní výsledky ze závodů TCR Eastern Europe a konečné pořadí šampionátu najdete zde.

Úvodní foto:  Buggyra Racing

 

 

 

 

 

 

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.