ESET iSERIES 2020

ESET iSERIES 2020

Současná opatření ohledně koronaviru ovlivňují sportovní dění na celém světě a brání tak šampionátům v odstartování do nových sezon. Pořadatelé jsou n

Makeš v Grobniku vybojoval prvních deset bodů
Bröker se stal novým lídrem Chevrolet Cruze Eurocupu
ESET V4 Cup opět na Eurosportu, premiéra už příští týden

Současná opatření ohledně koronaviru ovlivňují sportovní dění na celém světě a brání tak šampionátům v odstartování do nových sezon. Pořadatelé jsou nuceni rušit nebo posouvat termíny, týmy bojují o přežití a jezdcům nezbývá nic jiného než vše bezmocně sledovat z domova. Logickou cestou, jak se pokusit aktuální situaci zvládnout, je přesun na simracingovou scénu a umožnit tím všem zúčastněním vykonávat jejich činnost a zůstat i nadále ve spojení se svými fanoušky. Přesně to byly hlavní důvody, které vedly organizátory ve spolupráci s Autoklubem České republiky a Autoklubem Slovenské republiky k uspořádání virtuálního šampionátu ESET iSERIES.

„Virtuální motoristický sport se stal nedílnou součástí světa motorsportu. Se šampionátem ESET iSERIES spojujeme virtuální a reálné závody. Seriál je vypsán exkluzivně pro skutečné týmy a skutečné závodníky, kterým takto bude umožněno soutěžit ve virtuálním světě, jako by závodili na skutečných okruzích.“ říká Josef Křenek.

Start šampionátu je naplánován na první polovinu května a kalendář čítá celkem pět podniků. Všechny z nich se uskuteční na okruzích, které jsou jezdcům dobře známé i z reálných závodů tohoto šampionátu. Jednotlivá klání totiž přivítají ve virtuálním prostoru Hungaroring, Red Bull Ring, Grobnik, Slovakia Ring a Brno. Závodit se bude s vozy specifikace GT3, kterých se může ve startovním poli objevit až dvacet.

„Šíření koronaviru ovlivňuje zdraví nás všech. Musíme dodržovat vzdálenost, abychom zůstali v bezpečí a zároveň neohrožovali ostatní. Závodit budeme i nadále, ale prozatím jen z domova!“

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0