ETCC: Fulín v Portugalsku zvítězil v první jízdě, druhá skončila po pouhých pěti kolech – video

ETCC: Fulín v Portugalsku zvítězil v první jízdě, druhá skončila po pouhých pěti kolech – video

Petr Fulín v Seat si v ulicích portugalského Vila Realu velmi výrazně vylepšil pozici v šampionátu FIA ETCC, domů odjel jako lídr Český jezdec

ETCC: Petr Fulín vybojoval na Nordschleife pole position rozdílem 0,012s!
Tým Křenek Motorsport čekají první závody na městské trati
Sezóna 2016 v podání Petra Fulína a Christjohannese Schreibera

Petr Fulín v Seat si v ulicích portugalského Vila Realu velmi výrazně vylepšil pozici v šampionátu FIA ETCC, domů odjel jako lídr

Český jezdec startoval do prvního závodu jako lídr seriálu, protože dvěma body za druhé místo v kvalifikaci přeskočil dosavadního lídra Christjohannese Schreibera.

Český jezdec potvrdil skvělou formu i v první jízdě. Výborně odstartoval a v souboji dvou Seatů se dostal před Norberta Nagyho. V následujících 11 kolech dramatického souboje dokázal Maďara za sebou udržet. Třetí dojel Jose Rodrigues s Hondou, který v předposledním kole tvrdě atakoval Igora Stefanovskiho z Moldávie za volantem Seatu. Schreiber odjel pouze šest kol, pak pro něj závod skončil.

Souboj Rodriguese se Stefanovskim:

https://twitter.com/MaximeB92/status/878933268867031041

V druhém závodě s obráceným pořadím na startu měl Nagy krátce po startu po kolizi se svodidly po závodění.

Nagyho nehoda:

Fulín začal od prvních metrů s prodíráním se závodním polem. Po pěti kolech byla jízda už tak narušovaný žlutými fázemi přerušena poté, kdy Schreiber silně poničil svodidla . Český pilot byl v té chvíli už na páté pozici.

Poničená svodidla:

Po chvíli otálení ředitelství závodu rozhodlo, že se už dál nepojede. Z víětzství se tak radoval Maďar Zsolt David Szabo v Seatu. Protože piloti neabsolvovali 75% plánové délky závodu, byly rozdány jen poloviční body. I tak si Fulín vedení ve FIA ETCC upevnil.Má 57 bodů, druhý Schreiber o 13 méně.

Výsledek prvního závodu ZDE

Výsledek druhého závodu ZDE

Foto: FIA ETCC

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: