ETCC: Fulín vyhrál v Zeleném pekle první závod, druhý se štěstím ovládl Stefanovski

ETCC: Fulín vyhrál v Zeleném pekle první závod, druhý se štěstím ovládl Stefanovski

Petr Fulín ukončil letošní čekání na vítězství v seriálu ETCC, když mu patřil úvodní sobotní závod na Nordschleife. V tom druhém obsadil třetí místo a

29. víkend – Češi a Slováci v akci
Z minima maximum
Tým Křenek Motorsport čekají první závody na městské trati

Petr Fulín ukončil letošní čekání na vítězství v seriálu ETCC, když mu patřil úvodní sobotní závod na Nordschleife. V tom druhém obsadil třetí místo a celkově je už na druhé pozici.

Jezdec týmu Křenek Motorsport to vzal od podlahy hned po startu prvního společného závodu WTCC a ETCC. Mezi “Evropany” odjížděl z první zatáčky jako lídr a až do cíle se nenašel  nikdo, kdo by jeho Seat dokázal ohrozit.

Druhý Igor Stefanovski z Makedonie ztratil 8,6 vteřiny. Stupně vítězů zcela v režii španělské značky doplnil Fábio Mota z Portugalska. Lídr šampionátu, Christjohannes Schreiber v Hondě, měl v druhém kole defekt a závod nedokončil.

V závodě číslo dva sice stál na pole position domácí Andreas Pfister, jenže přes něj se záhy přehnal Peter Rikli s Hondou. Ovšem Švýcar musel  – podobně jako na Hungaroringu – z vedení v druhé jízdě odstoupit, čímž si pro hladký triumf dojel Stefanovski.

Druhý opět skončil Mota, za nimiž viděl šachovnicový praporek Fulín. Český pilot tak udělal velký krok v boji o titul, protože za Schreiberem zaostává už jen o jediný bod.

Výsledky prvního závodu ZDE

Výsledky druhého závodu ZDE

Foto: FIA ETCC

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0