ETCC: Fulína i jeho rivaly včetně domácí “mladé gardy” čeká v Maďarsku další lítá bitva

ETCC: Fulína i jeho rivaly včetně domácí “mladé gardy” čeká v Maďarsku další lítá bitva

Druhým dílem na maďarském Hungaroringu bude o víkendu pokračovat seriál ETCC. České želízko v ohni Petra Fulína čeká v boji o titul náročná práce, hla

Těsnou kvalifikaci ETCC vyhrál Norbert Nagy, domácí Petr Fulín byl třetí
Z minima maximum
První kvalifikace sezóny přinesla jezdcům týmu Křenek Motorsport 2. a 4. místo

Druhým dílem na maďarském Hungaroringu bude o víkendu pokračovat seriál ETCC. České želízko v ohni Petra Fulína čeká v boji o titul náročná práce, hlavně s duem Peter Rikli a Christjohannes Schreiber.

Po úvodním dvojzávodě na Monze je v čele pořadí po premiérovém triumfu v ETCC Švýcar Schreiber. Ovšem Fulín i Rikli na něj ztrácejí pouhé tři body.

O tom, jak se na závod dívá Petr Fulín, čtěte ZDE

Ovšem nebude to jen souboj Čecha v Seatu s německy mluvícími piloty Hondy.  O celkové prize money v hodnotě 18 000 eur  se bude chtít ve vyrovnaném poli podělit kdokoliv ze skupiny Andreas Pfister (Německo), Fábio Mota (Portugalsko), Srb Mladen Lalušič, Makdonec Igor Stefanovski či Plamen Kralev z Bulharska, jenž v Monze jako první jezdec v historii ETCC pilotoval vůz Audi RS3 LMS.

Doma se bude chtít ukázat maďarská “mladá garda” v barvách Zengő Motorsport. A mladá není jen obrazně, vždyť této trojici je dohromady 63. let. Nejmladší z nich je 20letá Anett Györgyová, Zsolt Dávid Szabó je starší o rok a Norbertu Nagymu je 22 let.

Anett Györgyová se před domácím závodem proměnila v televizní hvězdu:

Sziasztok! Kapcsoljatok az M4-re, Szabó Zsolttal mindjárt a hétvégi versenyről beszélgetünk.

Zveřejnil(a) Anett György dne Středa 10. května 2017

Zatímco Györgyová a Szabó v ETCC novici, Nagy už ví své, vždyť loni mu patřilo celkově třetí místo a letošní sezonu začal v Monze pátým a čtvrtým místem. “V Monze jsme ukázali, že na to máme. Ale Honda má velmi silné vozy.  Doufám, že doma využiju zkušeností z Hungaroringu. Navíc, když Maďar závodí proti zahraniční konkurenci, tak mu naši fanoušci fandí jako blázni. To mě bude také motivovat,” uvedl Nagy.

Vedle stálých účastníků  se do boje postaví také držitelé divokých karet, kteří sice zasáhnou do hodnocení šampionátu, ale nemají nárok na podíl z prize money. Budou to Kazach Alexandr Artěmjev se Seatem, jenž si Hungaroring zkusil naposledy před dvěma lety, a Rudolf Pesovič v Audi.

Po sobotní kvalifikaci je na programu první závod v neděli už v 9:00 a druhý o pouhou hodinu později.

Foto: FIA ETCC

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0