ETCC: V Maďarsku kraloval Schreiber, Fulín dokázal ztráty proměnit v zisky + video

ETCC: V Maďarsku kraloval Schreiber, Fulín dokázal ztráty proměnit v zisky + video

Obě jízdy seriálu ETCC na Hungaroringu patřily Christjohannesu Schreiberovi z týmu Rikli Motorsport, český pilot Petr Fulín si připsal šesté a čtvrté

Z minima maximum
Jezdci týmu Křenkem Motorsport měli v Portugalsku rychlost, scházelo však štěstí
Štěstí i smůla, dvě vítězství, defekt motoru a zisk poháru Národů … to byl víkend jezdců týmu Křenek Motorsport v Magny Cours

Obě jízdy seriálu ETCC na Hungaroringu patřily Christjohannesu Schreiberovi z týmu Rikli Motorsport, český pilot Petr Fulín si připsal šesté a čtvrté místo.

Pro Schreibera s Hondou to sice nebyla až tak jasná procházka růžovou zahradou, ale výsledky hovoří jasně – dvě starty proměnil ve dvě vítězství.

V první jízdě Zsolt Szabo z pole position špatně odstartoval, zatímco Schreiber a jeho týmový kolega Peter Rikli dostali své Hondy na čelo. Jenže Rikli na druhém místě dlouho nevydržel, protože ho předjel domácí Norbert Nagy. Toho v druhé polovině jízdy vystřídal jako živou vodou politý Szabo. Maďar se dokonce pokoušel o útok na vedoucí příčku, ale Schreiberi ji až do cíle uhájil.

I v závodě číslo dva měla raketový start Honda, Rikli se rychle ujal vedení. Na druhé místo se dostal Igor Stefanovski, jenže Makedonec dostal trest průjezdu boxy za ulitý start. Ve třetím kole se za lídra závodu zavěsil Schreiber, leč  Rikli v posledním kole náhle zvolnil, takže svému parťákovi věnoval nedělní double.

Finiš druhé jízdy:

Petr Fulín vyrazil do první jízdy ze samého chvostu závodního pole. Postupně se probíjel kupředu a body za šestou příčku lze z tohoto úhlu pohledu považovat za relativní úspěch.

V druhém závodě se pilot Seatu dokonce prodral až k boji o třetí místo. V něm se ale dostal do kolize se Szabem, při níž Maďar skončil ve svodidlech a zavinil tak výjezd safety car. Po restartu se před českého jezdce dostal Nagy, takže i v druhém závodním víkendu Fulínovi unikly stupně vítězů.

Přesto se český pilot v  celkovém pořadí ETCC posunul na druhé místo za jasného lídra Schreibera a čtyři  body před dvojici Nagy a Rikli.

Výsledky prvního závodu ZDE

Výsledky druhého závodu ZDE

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0