ETCC: Zolder ukázal největší favority

ETCC: Zolder ukázal největší favority

Evropský pohár cestovních vozů FIA ETCC má za sebou předposlední podnik, který se uskutečnil na belgickém Zolderu. I když se poslední závodní víkend n

Borkovič má ještě naději na body z Argentiny
Borkovič musí v Maďarsku nastoupit, míní právník Proteamu
Borković neztrácí hlad po vítězstvích

Evropský pohár cestovních vozů FIA ETCC má za sebou předposlední podnik, který se uskutečnil na belgickém Zolderu. I když se poslední závodní víkend na italské Perguse budou rozdávat dvojnásobné body, Zolder napověděl, kdo by se mohl z vítězství ve třídách radovat.

Překvapení se zrodilo ve třídě TC2T, kde dosud neporažený Gruzínec Davit Kajaia odjel z Belgie bez vítězství. Jeho náskok na průběžně druhého Bitera však činí 33 bodů a pokud si jezdec týmu Engstler Motorsport udrží minimálně formu z Zolderu neměl by být pro něj problém získat vítězství ve třídě TC2T.

Podobná situace vládne i ve třídě TC2, kde se k radosti českých fanoušků vyhřívá na čele průběžného hodnocení Michal Matějovský. Jezdec týmu Křenek Motorsport nyní disponuje 27 bodovým náskokem na Švýcara Rikliho, nicméně v Perguse se bude rozdávat bodů 46 a tak je pořád o co bojovat.

I ve třídě S1600 je zatím jasný lídr i favorit. Niklas Mackschin má na druhou Ulrike Krafftovou náskok 36 bodů, což znamená, že by se v Itálii muselo stát opravdu něco nepříjemného, aby se německý jezdec neradoval z konečného vítězství.

Velkou řežbu slibuje třída Single Make Trophy, kde v tuto chvíli nalezneme na čele Dušana Borkoviče. Ten je na nejlepší cestě za vítězství ve třídě, nicméně druhý Homola ztrácí pouhých 21 bodů. A ze hry venku není ani Petr Fulín, který sice na Srba ztrácí 29 bodů, nicméně na Perguse se může stát opravdu cokoliv.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0