EuroV8 oznámila nové jezdce

EuroV8 oznámila nové jezdce

Vzhledem k blížícímu se začátku sezóny oznámilo několik jezdců účast v seriálu. Český jezdec Tomáš Kostka bude závodit s týmem Audi Sport Italia. K

Třetí kolo série EuroV8 již tento víkend v Mugellu
Série EUROV8 je připravena
Tým Scuderia Giudici pojede EuroV8 i letos

Vzhledem k blížícímu se začátku sezóny oznámilo několik jezdců účast v seriálu.

Český jezdec Tomáš Kostka bude závodit s týmem Audi Sport Italia. Kostka odjede všech 6 podniků za volantem vozu Audi RS5. Český jezdec se na okruhy vrací po dvou letech.

S týmem Dinamic bude opět závodit Max Mugelli, který se v minulé sezóně dvakrát umístil na stupních vítězů. Mugelli bude partnerem Maurizia Copettiho , bývalého italského závodníka v poháru  Ginetta G50 Cup.

S BMW M3 letos pojede Niccolò Mercatali, vítěz italského závodu Mini Challenge 2013. Mercatali se v minulosti zúčastnil několika závodů v Superstars Series , ale letos poprvé absolvuje celou sezónu.

Závodník loňské  Superstars Series Giovanni Berton se letošního šampionátu nezúčastní.

17letý Gabriele Volpato usedne za volant BMW 550i. Mladý nováček se v loňské sezóně série EURO Nascar umístil třikrát na stupních vítězů.

Za Audi bude závodit bývalý italský šampion GT Davide Stancheris.

Tým Solaris Motorsport potvrdil Domenica Schiattarella, bývalého jezdce F1. Schiattarella usedne za volant vozu Chevrolet Lumina . Schiattarella, který má také zkušenosti z IndyCar, by měl během sezóny přejít na novější Camaro.  Americký vůz bude místo něj řídit Francesco Sini.

Nicola Baldan, který debutoval v Superstars Series ve Franciacortě přestupuje z BMW do Mercedesu. Baldan usedne do  C63 AMG týmu Roma Racing. Vítěz italské Mini Challenge 2013 bude závodit zatím jen na Monze, ale nevyloučil možnost pokračovat v dalších italských závodech EuroV8.

Za tým CAAL Racing pojedou Diego Romanini a Leonardo Baccarelli, pár bude závodit v Mercedesu C63 AMG. 60letý Baccarelli vstupuje do své čtvrté sezony v seriálu a bude se snažit vybojovat titul v kategorii Gentleman.

Romanini má velké zkušenosti z různých odvětví motorsportu. Od motokár přes GTS až po cestovní vozy. V roce 2006 absolvoval celou sezónu ve FIA WTCC a později i ETCC.

EuroV8  startuje tento víkend na okruhu v Monze.

Foto: EuroV8

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0