Formule E: Evans s Lópezem volají po změnách útočného módu

Formule E: Evans s Lópezem volají po změnách útočného módu

Podle Mitche Evanse a José Maríi Lópeze by měla současná podoba útočného módu doznat změn. Od letošního ročníku můžeme ve Formuli E vídat tzv. úto

Conway a da Costa získali sedačku ve Formuli E
Formule E: Nasra nahradí v Římě Günther
Formule E: Nasra by mohl v Římě zastoupit Marciello

Podle Mitche Evanse a José Maríi Lópeze by měla současná podoba útočného módu doznat změn.

Od letošního ročníku můžeme ve Formuli E vídat tzv. útočný mód. Ten pilotům v závodě umožňuje za cenu výjezdu z ideální stopy získat na dobu čtyř minut výkonnostní výhodu 25 kW, přičemž aktivovat jej může jezdec během závodu dvakrát.

Podle pilota Jaguaru Mitche Evanse by ale současná podoba útočného módu měla doznat radikálních změn.

“Myslím si, že stále zkoušíme najít rovnováhu mezi ztrátou času a pozice, mezi tím, zda-li byste měli ztratit pozici nebo nikoli. Nikdo skutečně neví, jestli máme ztratit spoustu pozic nebo neztratit žádný čas. Zkrátka doufám, že promíchají možnosti aktivace, které máme,” řekl Evans pro Motorsport.com.

“V každém závodě to bylo stejné a bylo by dobré udělat něco radikálního a vidět zda-li funguje jeden dlouhý osmiminutový, dva čtyřminutové nebo cokoli.”

“Mouchy” ale nenachází na současném formátu útočného módu pouze Mitch Evans, ale také José María López. Argentinec totiž po závodě v Hong Kongu prohlásil, že by se mělo pro další klání zapracovat na umístění aktivačních zón.

“Myslím si, že umístění útočného módu nebylo zrovna dobré. V tomto závodě jste riskovali ránu zezadu, stejně jako v Mexiku. Učíme se z toho, je to zvláštní trať a za takových podmínek vždy závod ukončíme na plný plyn. Ale předjíždění se nekonalo.

Uvidíme. Na začátku sezony jsme měli trochu štěstí, když závody byly opravdu pěkné. Myslím si ale, že to bude na některých místech spíše jako dnes (V Hong Kongu – pozn. red.). Uvidíme, co se stane, každá trať je odlišná a je to první sezona s útočnou zónou. Na některých místech to bylo dobré a na některých již tolik ne.”

Šéf Formule E Alejando Agag ale dříve prohlásil, že šampionát společně s FIA momentálně nehodlají i přes kritiku ze strany jezdců pravidla měnit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0