Evropské NASCAR zavítají do Mostu až v listopadu

Evropské NASCAR zavítají do Mostu až v listopadu

Mostecký podnik NASCAR Whelen Euro Series se v původním termínu neuskuteční. Byl přesunut na víkend 14.-15. listopadu.

PO ZÁVODNÍ DRÁZE SE PROHÁNĚL TOMÁŠ ENGE
ESET V4 Cup v Mostě
Octavia Cup 2016 … návrat legendy

Na Autodrom Most měl letos šampionát NASCAR Whelen Euro Series původně zavítat v termínu 20.-21. června při příležitosti třetího podniku sezony. Po přeložení závodů ve španělské Valencii a na britském Brands Hatch se pak české klání posunulo dokonce do role úvodního podniku ročníku 2020.

Ani Most ovšem nepřečkal koronavirovou pandemii s čistým štítem a v původním termínu zde evropská série NASCAR závodit nebude. Ukáže se zde až o necelých pět měsíců později – během víkendu 14.-15. listopadu.

„Jsme rádi, že naše fanoušky můžeme potěšit. Jednání s promotérem o náhradním termínu byla vstřícná. Vzhledem ke společnému zájmu nezklamat týmy, jezdce a zejména milovníky motoristického sportu jsme jednoznačně dospěli k dohodě. Věříme, že ani listopadové počasí zážitek z napínavých bojů v divácky velmi atraktivní evropské sérii NASCAR nezhatí,“ uvedl předseda představenstva společnosti Autodrom Most Josef Zajíček.

Zveřejnil(a) Autodrom Most dne Pondělí 1. července 2019

V tuto chvíli figuruje mostecký podnik v kalendáři jako poslední. Stále ale ještě zbývá potvrdit alternativní data pro již zmíněné podniky ve Valencii a Brands Hatch a také pro klání v nizozemském Venray. Italská Vallelunza (12. – 13. září), belgický Zolder (3. – 4. října) a německý Hockenheimring (17. – 18. října) budou podle organizátorů odjety v originálních termínech.

V šampionátu bude i letos účinkovat Čech Martin Doubek, který opět nastoupí za stáj Hendriks Motorsport jak v kategorii EuroNASCAR PRO (loni Elite 1), tak v EuroNASCAR 2 (loni Elite 2). Fanoušci ale uvidí v akci mimo jiné i mistra světa formule 1 z roku 1997 Jacquese Villeneuvea. Kanaďanovi se ale Doubek postaví pouze ve vrcholné třídě EuroNASCAR PRO.

Villeneuve se znovu ukáže v Mostě

titulní fotografie: Autodrom Most

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0