F2: Charouz nastoupí na Monze jen s jedním vozem

F2: Charouz nastoupí na Monze jen s jedním vozem

Startovní listina nadcházejícího podniku F2 na Monze bude obsahovat jenom jednoho jezdce české stáje Sauber Junior Team by Charouz, kterým bude Callu

GP3 v Le Castellet: Kvalifikaci ovládli domácí jezdci
F2 v Monaku: Sauber Junior Team na loňský úspěch nenavázal
Ilott vybojoval pro Charouze další body a pole position pro sprint

Startovní listina nadcházejícího podniku F2 na Monze bude obsahovat jenom jednoho jezdce české stáje Sauber Junior Team by Charouz, kterým bude Callum Ilott.

Uplynulý víkend se zapsal do historie motorsportu velmi smutným písmem. Hlavní závod F2 ve Spa-Francorchamps byl totiž zrušen po hrůzostrašném incidentu Juana Manuela Correy, Giuliana Alesiho a Anthoina Huberta, přičemž poslední jmenovaný v něm naneštěstí přišel o život. Nejlépe ale tato havárie nedopadla ani pro jezdce českého týmu, který utrpěl zlomeniny obou dolních končetin a drobná poranění páteře.

Je tak pochopitelné, že Američan bude nucen si na čas od závodění odpočinout a v Monze rozhodně nebude schopen nastoupit. Sauber Junior Team by Charouz se jej ovšem rozhodl nikým nenahrazovat a nastoupit v „chrámu rychlosti“ pouze s Callumem Ilottem. Tímto krokem by stáj jednak ráda uctila Hubertovu památku a zároveň dala svému závodníkovi najevo, že s ním počítá i nadále.

„Víme, že život jde dál, motoristický sport je v tomto krutý. Na druhou stranu ale chceme, aby Juan Manuel cítil, že za ním stojíme. Celý tým tvrdě dřel, aby dal auto do pořádku a nakonec se to povedlo. Měli jsme nabídky od různých stájí a jezdců, ale nakonec jsme se rozhodli takto. Všem moc děkuji, nicméně z výše uvedených důvodů v Itálii pojedeme opravdu jen s jedním monopostem. Věřím, že je to tak správné,“ uvedl majitel stáje Antonín Charouz.

Český tým navíc nebude jediný, který nastoupí s jedním monopostem. Jediné želízko v ohni totiž budou mít v boji pochopitelně také Hubertova stáj Arden (Tatiana Calderón) a stejně tak Trident, pro který závodí třetí účastník incidentu Giuliano Alesi. Jeho vůz byl totiž kvůli vyšetřování nehody zabaven úřady. I přesto se ale Francouz na Monze objeví, neboť mu uvolní sedačku druhý pilot stáje Ralph Boschung.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0