F2: Ilott přišel o podium v posledním kole

F2: Ilott přišel o podium v posledním kole

Do nedělního sprintu startoval z pole position Aitken, velkým úspěchem byla druhá startovní pozice Alesiho z Tridentu. Jako třetí se na sta

GP3 v Barceloně: Úvodní pole position sezóny získal Leonardo Pulcini
Sobotní závod D2 patřil Beckhäuserovi
Volný trénink F3 zvládl z Charouzovců nejlépe Zendeli

Do nedělního sprintu startoval z pole position Aitken, velkým úspěchem byla druhá startovní pozice Alesiho z Tridentu. Jako třetí se na startovní rošt postavil King, dále Sette Camara, pátý Ilott a vedle něho de Vries.

Po zhasnutí červených světel Aitken bezchybně odstartoval a ujal se vedení. Na druhé místo se zařadil Ilott se posunul na třetí místo. Že by se v závěru víkendu Sauberu přeci jen zadařilo a po nepovedených startech z předních pozic by tohle byla ta správná cesta k úspěchu?

Mezitím na čele King předjel Aitkena a ujal se vedení. Pak se spolu střetli de Vries, Sette Camara a Ghiotto. De vries byl schopen v závodě pokračovat, Sette Camara odstoupil, Ghiotto si zlomil přední křídlo a ještě byl potrestán penalizací pěti sekund za způsobení nehody.

Na trať byl povolán virtuální safety car. Po restartu Aitken překonal Kinga a znovu se ujal vedení. Třetí jezdil stále Ilott. Čtvrtý Alesi, ale ten se rychle začal propadat. Předjel ho de Vries, Matsushita, Zhou i Schumacher.

Souboje ve vedení mezi Aitkenem a Kingem využil Ilott a dostal se na druhé místo. De Vries projel první zatáčku rovně a ztratil několik pozic. Na čtvrté místo se posunul Matsushita a začal útočit na Kinga. Jak se blížil konec závodu, vypadalo to pro Sauber Junior team velmi nadějně, druhé místo už bylo na dosah. V posledním kole ovšem Ilott udělal chybu, nevěšel se do zatáčky, poškodil si pneumatiku a nakonec se propadl až na dvanácté místo.

V závodě tak zvítězil Aitken, druhý dojel King, po Matsushitově pětisekundové penalizaci za jeho chování za safety carem se na třetí místo posunul de Vries.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0