F2 v Baku: Český tým na stupních vítězů

F2 v Baku: Český tým na stupních vítězů

Stejně jako v závodech v Bahrajnu, tak i dnes začalo pořádné drama hned v zaváděcím kole.  Tentokrát do něj nevyjeli Lando Norris a Tadasuke Makino, k

F2 v Monze: Důležitou pole position získal George Russell
F2 v Le Castellet: George Russell poprvé na pole position
F2 v Barceloně: Alex Albon získal druhou pole position v řadě

Stejně jako v závodech v Bahrajnu, tak i dnes začalo pořádné drama hned v zaváděcím kole.  Tentokrát do něj nevyjeli Lando Norris a Tadasuke Makino, kterým zhasl motor. Oba tak museli startovat z boxů.

V Bahrajnu se oba starty obešly bez problémů, dnes tomu ale bylo jinak. Hned v úvodní zatáčce došlo ke kolizi mezi Louisem Delétrazem a Maximilianem Güntherem. Pro Švýcara z českého týmu Charouz Racing System to ale byla konečná. Němec měl „pouze“ defekt pneumatiky. V úvodním kole odstoupil také Luca Ghiotto, který se roztočil a naboural do betonové zdi. Na trať vyjel safety car a závod byl na pár minut zneutralizován.

Restart se obešel bez kolizí, o problémy ale nebyla nouze. Vůz Arjuna Mainiho začal „zlobit“ a Ind začal zuřit. Po dlouhém snažení vyřešit tento mechanický problém, to ale vzdal a stal se tak dalším odstoupivším tohoto závodu. Ještě předním ze závodu odstoupil také Němec Maximilian Günther z Ardenu. Mezitím se začalo zajíždět do boxů na povinnou zastávku.

Po pit stopech se na první místo dostal George Russell. Alex Albon se propadl na třetí místo. Druhý byl Nyck de Vries.

Skvěle rozjetý závod měl jeden z nováčků této sezóny Roy Nissany, který jel na skvělém pátém místě. Dvanáct kol před koncem ale Izraelec havaroval a zahodil tak svoji šanci na zisk svých prvních bodů v F2. Na trať tedy opět musel vyjet safety car.

První restart tohoto závodu byl klidný, tento ale nabídl pořádné drama. Nyck de Vries zablokoval přední pneumatiky a nevešel se do první zatáčky. Bohužel tím pokazil závod i Russellovi, který byl Holanďanem zablokován a propadl se na poslední místo. Hodně pozic ztratil také Arťom Markelov, který také zablokoval přední kola. Drobnou chybu udělal také Alex Albon. Do vedení závodu se tak zcela nečekaně dostal Antonio Fuoco z českého týmu Charouz Racing System.

Problémy Arťoma Markelova pokračovaly. Po vypadnutí z bodované desítky mu explodoval motor a závod nakonec nedokončil. Ze závodu musel také odstoupit Nyck de Vries, který měl poškozené řízení. Antonio Fuoco se mezitím propadl na třetí místo.

Závod nakonec vyhrál Alex Albon, druhý byl Jack Aitken a třetí Antonio Fuoco. Na čtvrtém místě do cíle dojel Brazilec Sergio Sette Camara a první pětku uzavřel Kanaďan Nicholas Latifi, který do dnešního závodu startoval z posledního místa. Hned za nimi do cíle dojeli Lando Norris, Ralph Boschung a Roberto Merhi, který do zítřejšího závodu odstartuje z pole position. Zbytek bodované desítky pak tvořili Tadasuke Makino a Sean Gelael.

Zítřejší závod začíná v 11:00 a sledovat ho můžete na kanále Sport 2.

Konečné výsledky hlavního závodu F2 v Ázerbájdžánském Baku:

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0