F2 v Itálii: Ilott pole position nezužitkoval, připsal si čtvrté místo

F2 v Itálii: Ilott pole position nezužitkoval, připsal si čtvrté místo

Sauber Junior Team by Charouz v Monze zažívá smutné období. Po nehodě Juana Manuela Correy, kdy zemřel Anthoine Hubert, závodil v Itálii pouze s jedn

Ilott skončil ve své kvalifikační derniéře pro Charouze druhý
Charouzovým jezdcům se kvalifikace F2 nevydařila
GP3 v Barceloně: Úvodní pole position sezóny získal Leonardo Pulcini

Sauber Junior Team by Charouz v Monze zažívá smutné období. Po nehodě Juana Manuela Correy, kdy zemřel Anthoine Hubert, závodil v Itálii pouze s jedním vozem. Atmosféra mezi členy týmu byla velmi smutná, a nijak tomu jistě nepomohly ani zprávy o Correově se zhoršujícím stavu. Proto snad alespoň částečné rozptýlení přineslo vítězství jejich zbývajícího pilota Calluma Ilotta v páteční kvalifikaci.

Na startovním roštu Ilotta v první řadě doplnil Žou. Na třetí startovní pozici se postavil Mazepin. De Vries byl ze čtvrté pozice diskvalifikován, jelikož mu nezbyl v nádrži dostatek paliva pro odebrání vzorku. Startoval tak až z konce pole. Ve druhé řadě ho nahradil Sette Camara. Jako pátý startoval Macušita.

Ilott si vedení udržel i po startu. Prvních několik kol vypadalo pro český tým opravdu nadějně. V pátém kole ovšem na Ilotta zaútočil Macušita, předjel ho a ujal se vedení.

Při zastávkách v boxech se žádné větší drama nekonalo. Většina pilotů z přední části pro nové pneumatiky zajela v rozestupu dvou kol.

Vpředu tak jezdili piloti, které ještě zastávka čekala v pořadí Ghiotto, King, Schumacher, Aitken, Alesi. A za nimi už piloti, kteří zastávky měli za sebou – Macušita, Ilott, Žou, Latifi, Sette Camara, De Vries.

Soupeři za Ilottem se vyřadili sami. Latifi při předjížděcím manévru prorazil Žouovi pneumatiku a sám si poškodil přední křídlo.

Deset kol před cílem se pro nové pneumatiky konečně vydal i Ghiotto. Jeho mechanikům se ovšem výměna příliš nepovedla, Ghiotto ztratil drahocenný čas a propadl se na sedmé místo. Ovšem i přes tyto problémy se dokázal na nových pneumatikách probojovávat polem vpřed.

V čele se opět ocitl Macušita a za ním Ilott. Ke konci závodu ovšem druhého Ilotta předjel de Vries (startující z chvostu pole!) a o pódiové umístění nakonec pilota Sauber Junior Teamu připravil i vpřed postupující Ghiotto. Nakonec byl Ilott překonán i Sette Camarou, ten ovšem již v první části závodu obdržel penalizaci pěti vteřin, takže si Ilott připsal čtvrté místo v cíli.

Z druhého letošního vítězství v hlavním závodě se radoval Macušita. Ghiotto ještě v závěru zdolal de Vriese a cílem projel jako druhý. De Vries ovšem slavil i tak, postup z konce pole na stupně vítězů mu přinesl cenné body do šampionátu.

Šárka Chomiaková

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0