F3 v Itálii: Zendeli bojoval o vítězství, závod mu pokazil kontakt s Lundgaardem

F3 v Itálii: Zendeli bojoval o vítězství, závod mu pokazil kontakt s Lundgaardem

Včerejší kvalifikace formule 3 byla jeden velký zmatek a nakonec musela být ukončena červenou vlajkou. Není tedy divu, že se udělovala řada penalizac

F3 zlevňuje, vzroste o ni zájem?
Beckhäuser ukončil Brajnikovu vítěznou sérii
Evropská F3: Ohlédnutí za úvodním podnikem sezóny ve francouzském Pau

Včerejší kvalifikace formule 3 byla jeden velký zmatek a nakonec musela být ukončena červenou vlajkou. Není tedy divu, že se udělovala řada penalizací, a to hlavně pro piloty vpředu, takže startovní rošt nakonec vypadal úplně jinak, než se očekávalo ještě včera večer.

Penalizaci ztráty tří startovních míst obdržel dokonce i poleman Lundgaard, jelikož ale piloti Premy za ním odbrželi penalizace pěti míst na startovním roštu, ve výsledku to vedlo k tomu,  že se na pole position udržel.

Na penalizacích vydělal v těchto těžkých časech Sauber Junior Team, Zendeli se totiž posunul z pátého na druhé místo. A navíc za ním žádný extrémně silní soupeři nebyli, žádná Prema, ART nebo Hitech. Jako třetí startoval Verschoor z MP Motorsport, Carrara z Jenzeru, Fewtrell z ART, Tsunoda z Jenzeru a dále už piloti Premy Armstrong, Švarcman, Piquet z Tridentu a Daruvala.

Po zhasnutí červených světel se na čelo dostal Zendeli. Ovšem Lundgaard se ho držel a za nimi se vytvořil vláček v pořadí Verschoor, Fewtrell, Armstrong, Tsunoda a Švarcman.

Pilotem, který se začal probíjet polem vpřed, se stal Armstrong. Nejdříve předjel Fewtrella, pak i Verschoora. Pro Carraru závod až příliš brzy skončil po kolizi s Karim a Fernandezem.

Lundgaard začal útočit na Zendeliho a došlo mezi nimi ke kontaktu. Při něm si Zendeli poškodil pneumatiku a závod pro něj skončil. Ani Lundgaard nevyvázl bez úhony, musel zamířit k mechanikům pro nové křídlo.

  Na čele tak jezdil Armstrong před Verschoorem, Švarcmanem a Daruvalou. Tsunoda překonal Piqueta a zařadil se za piloty Premy.

Jeden z kandidátů na titul Vips se srazil s Andreasem a závod pro něj skončil. Na trať byl vyslán safety car. Po restartu Verschoora překonal Daruvala i Tsunoda. Potencionální pozice na stupních vítězů tak byly opět plně obsazeny vozy Prema.

Když už Premy měly místa vepředu jistá, pustily se do vnitrotýmového souboje. Švarcman překonal Armstronga a ujal se vedení.

Pak ale jako kdyby tohle proklaté období nemělo nikdy skončit. Peroni z Camposu předvedl hrůzu nahánějící nehodu. V zatáčce Parabolica se vznesl do výše a ve vzduchu udělal mnoho salt. Naštěstí se mu podařil bezpečný dopad a z vozu vyvázl po svých.

Závod byl tak dojet za zpomalovacím vozem. Zvítězil Švarcman, za ním skončili jeho kolegové Armstrong a Daruvala. Novozélanďan ovšem po závodě obdržel penalizaci 20 sekund za překročení minimálních delta časů během fáze zpomalovacího vozu, což jej srazilo z druhé pozice až na 21. místo. Druhý tak nakonec figuruje ve výsledkové listině Daruvala a bronz bere původně čtvrtý Tsunoda.

Stejného prohřešku se dopustil také Felipe Drugovich, jenž ale vyfasoval pouze pět sekund a z původní 11. příčky se propadl na 16. místo.

Scherer bral body za osmé místo, Hyman byl klasifikován jako patnáctý.

Šárka Chomiaková

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0