F3 v Macau: Ilott odstartuje do kvalifikačního závodu třetí

F3 v Macau: Ilott odstartuje do kvalifikačního závodu třetí

Jezdec Sauber Junior Teamu by Charouz Callum Ilott se do kvalifikačního závodu F3 v Macau kvalifikoval na vynikajícím třetím místě. Během toh

Ilott ve sprintu získal první pódium ve Formuli 2
F2: Charouz nastoupí na Monze jen s jedním vozem
GP3 na Hungaroringu: Boccolacci si konečně spravil chuť

Jezdec Sauber Junior Teamu by Charouz Callum Ilott se do kvalifikačního závodu F3 v Macau kvalifikoval na vynikajícím třetím místě.

Během tohoto víkendu je v ulicích Macaa na programu finále F3. V již 66. ročníku tohoto tradičního klání má navíc své zastoupení také Česká republika. Naši zemi bude reprezentovat Sauber Junior Team by Charouz.

Do bílo-modrých monopostů stáje usednou v úzkých uličkách zvláštní správní oblasti Číny Callum Ilott, který letos hájí barvy týmu ve F2, společně s dvojicí slavných jmen. Brita totiž v jezdecké sestavě doplní syn bývalého pilota F1 Ralfa Schumachera David a vnuk dvojnásobného šampiona královny motorsportu Emersona Fittipaldiho Enzo.

A již od prvních jízd vše nasvědčuje tomu, že česká stáj nebude v Macau pouze do počtu. Děje se tak zejména díky Ilottovi, kterému se při jeho premiérovém startu se současnou specifikací F3 daří již od začátku závodního víkendu.

Důvod k úsměvu mohl mít 21letý závodník již ve čtvrtek. Během něj totiž nejprve obsadil šesté místo v prvním volném tréninku a poté zaznamenal sedmý nejrychlejší čas v úvodní kvalifikaci. Velmi dobře navíc zahájil i páteční program, když skončil na stříbrné příčce ve druhém volném tréninku.

V nejlepší trojici se pak udržel i ve druhém boji o startovní pozice. Zde totiž nestačil pouze na vítězného Jüriho Vipse se druhým Robertem Švarcmanem a zajel třetí nejrychlejší čas, kterým si pro zítřejší kvalifikační závod zajistil start ze druhé řady.

Zatímco Ilott bude zítřejší jízdu zahajovat z poslední pódiové pozice, jeho týmoví kolegové budou na startovním roštu stát mnohem hlouběji. David Schumacher totiž skončil až na 23. pozici, avšak díky třímístné penalizaci původně dvacátého Jukiho Cunody za couvání v únikové zóně povyskočí o jednu příčku výše.

Enzo Fittipaldi pak bude vyrážet dokonce až z poslední 30. pozice. Účinkování Brazilce závodícího pod italskou vlajkou trvalo ve druhé kvalifikaci pouhých 10 minut, než havaroval Leonardo Pulcini a Fittipaldi se bohužel nedokázal jeho vozu vyhnout.

Incident zapříčinil první vyvěšení červených vlajek. V pozdějším průběhu pak přišla ještě další dvojice přerušení, o které se postaraly havárie Marcuse Armstronga 19 minut před koncem a Ferdinanda Habsburga dvě minuty před vypršením časového limitu. Po Rakušanových potížích byla kvalifikace ukončena.

Kvalifikační závod odstartuje zítra již ve 2:00 SEČ.

titulní fotografie: Sauber Junior Team/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0