F3 ve Spa: Ani ve sprintu Sauber pole position v dobrý výsledek neproměnil

F3 ve Spa: Ani ve sprintu Sauber pole position v dobrý výsledek neproměnil

Sauber Junior Team zažívá na Monze opravdu zvláštní víkend, dobrá postavení na roštu jako by jim sama padala do klína, ale zužitkovat už je nedokážou

Pro Charouze budou ve F3 závodit Schumacher, Fraga a Kari
Víkendový přehled: České fanoušky čeká nabitý program
CZO podcast – víkendový souhrn #7

Sauber Junior Team zažívá na Monze opravdu zvláštní víkend, dobrá postavení na roštu jako by jim sama padala do klína, ale zužitkovat už je nedokážou. Scherer sice v sobotu dokončil závod až jako devátý, ale díky dodatečné penalizaci Armstronga se posunul na osmé místo v cíli. Ihned z toho bylo pole position pro nedělní závod. Vedle něj se na startovní rošt postavil Lawson. Druhou řadu obsadili Hughes a Piquet, třetí Verschoor a Tsunoda.

Na Monze sice ráno hustě pršelo, naštěstí do závodu déšť zůstal, přesto trať zůstala mokrá. Po zhasnutí červených světel nejlépe odstartoval třetí Hughes a ujal se vedení. Scherer se propadl na druhé místo, ale i to mohlo stále znamenat pěkný výsledek. Na třetí místo se posunul Tsunoda, o kolo později ovšem zaútočil na Scherera a předjel ho. Scherer se Tsunody dlouho držel a několikrát se pokusil i o útok. Ovšem dopustil se chyby, byl předjet Lawsonem a definitivně se tak propadl z pódiových pozic. Tím se jeho propad ovšem nezastavil. Brzy ho překonal i Verschoor a do konce závodu se před něj ještě dostali Piquet a Pulcini. Nakonec projel cílem až jako sedmý.

Zajímavě se ale vyvíjela situace vepředu. Tsunoda totiž začal stahovat Hughese a v patnáctém kole ho předjel. Hughes se ovšem boje o vedoucí pozici nevzdal a do vedení se vrátil.  Tsunoda ho ovšem předjel nazpátek. V posledních kolech si už mohli u Jenzeru oddychnout, Tsunoda si svou vedocí pozici bezpečně držel a týmu přivezl první vítězství od října 2017.

Hyman skončil v závodě sedmnáctý, Zendeli osmnáctý.

Šárka Chomiaková

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0