Famózní jízda dovedla tým RTR Projects k vítězství v kategorii GT4 v závodě 12H Brno

Famózní jízda dovedla tým RTR Projects k vítězství v kategorii GT4 v závodě 12H Brno

Vynikajícího výsledku dosáhl brněnský tým RTR Projects na domácí půdě v rámci vytrvalostních závodů 24H Series. Posádka ve složení Tomáš Enge, Sergej

ECCE HOMO zaznamenalo rekordních 186 přihlášených jezdců!
Slovakiaring, to byla pětinásobná porce pro FULLINRACE ACADEMY
CZO GT Series: CZO Racing Team je blízko titulu

Vynikajícího výsledku dosáhl brněnský tým RTR Projects na domácí půdě v rámci vytrvalostních závodů 24H Series. Posádka ve složení Tomáš Enge, Sergej Pavlovec, Jan Krabec a Eike Angermayr dokázala v závodě 12H Brno v silně obsazené kategorii GT4 s přehledem zvítězit.

Po vítězství v závodě 12H Mugello se tým RTR Projects chystal na jeden z nejdůležitějších závodů letošní sezóny, a to 12H Brno. Silný tým, dvě rychlé posádky a skvělá auta byla příslibem k pódiovému umístění. Proti však hráli techničtí komisaři 24H Series, kteří neustále vozy KTM zpomalovali, tak aby zbytek startovního pole brněnským speciálům vůbec stačil. To ale Tomáše Engeho nezastavilo a v kvalifikaci si dojel pro pole position. I druhá pozice patřila brněnskému týmu, tu vybojovala Gabriela Jílková na druhém voze. „Na to, že jedu svůj první závod v GT4 a v Brně po šesti letech, tak to dopadlo víc než dobře. Pro mě je to celé nové, protože jsem takto dlouhý vytrvalostní závod nikdy nejela. Vždy jsem jela sama za sebe, ale tady je to o týmové práci a moc se na tuto zkušenost těším,“ uvedla po kvalifikaci spokojená Gabriela Jílková.

V pátek odpoledne odstartovala v Brně první část závodu, která měla na programu tři hodiny. „Našim plánem je udržet se na první pozici v GT4 a zítra startovat opět první. Ale je tu silná konkurence, tak uvidíme, jak to půjde,“ konstatoval před startem Eike Angermayr. Jeho slova se naplnila. Posádka ve složení Enge, Pavlovec, Krabec a Angermayr si své vedení pohlídala.

„Startovat bude naše rychlá Gábi a pak do vozu usednu já. Strategie pro druhou část určí inženýři až jak se situace vyvine,“ řekl na startu Tomáš Kwolek. A dlouhou dobu se na průběžném druhém místě také Gabriela Jílková držela. Po kolizi s Porsche, kdy museli mechanici opravovat, se projevily i problémy s převodovkou. „Překvapením závodu bylo pro všechny asi to, jak hodně degradovaly pneumatiky, a to již po hodině ježdění. Když Tomáš Kwolek dojel jednoho ze silnějších Porsche a předjel jej, jezdec v autě to asi psychicky neunesl a Tomáše nabral na zadní pravé kolo, což museli mechanici dlouze opravovat,“ vysvětloval velkou ztrátu vozu 226 šéf týmu Tomáš Miniberger. Penalizace za opravu vozu byla tak velká, že tým bral další účast už jen jako trénink.

Před startem do druhé části panovala v týmu skvělá atmosféra. „Každý závodník, který si sedne do auta, tak chce vyhrát. Já si myslím, že mi máme dream team a uděláme vše proto, aby to dopadlo,“ řekl Sergej Pavlovec, který hned po startu mířil k plánované výměně pneumatik a doplnění paliva. Na voze 224 v podstatě mechanici brněnského týmu nic jiného nedělali. „Zazávodil jsem si výborně. Hodně jsem si zapředjížděl a dříve či později jsem si na každého našel recept, jak se před něj dostat. V druhé části už tolik nefungovaly pneumatiky, ale i s tím jsem si poradil a jsem moc spokojený,“ hýřil radostí Jan Krabec.

Posádka s vozem 224 dotáhla své tažení do vítězného konce, a to i když se nad brněnským okruhem prohnala přeháňka a jezdci přemýšleli, které pneumatiky nasadit. Tomáš Enge nakonec zůstal u suchých a vyplatilo se. Trať brzy oschla a v cíli mohla přijít zasloužená radost. „Měli jsme rychlé auto, skvělý tým mechaniků, super rychlý zastávky v boxech a rychlé jezdce. Byli jsme všichni sladěni a tady nejrychlejší, takže šlo jen o to neudělat chybu, a to se povedlo. Vyhrát v rámci 24H Series kategorii GT4, tak to se prostě cení. Umocněné je to tím, že to je na domácí trati,“ řekl po vyhlášení Tomáš Enge.

Posádka vozu 226 se i v sobotu potýkala s problémy na řazení, nicméně mechanikům týmu RTR Projects se vše dařilo rychle řešit, a tak si zajezdili všichni jezdci týmu a své snažení dotáhli až do cíle. S velkou ztrátou na své týmové kolegy, ale spokojení.

„Budu se opakovat, ale vždy říkám, že vytrvalostní závody jsou o společné práci, a tak děkuji všem mechanikům, inženýrům, jezdcům a ostatním členům týmu za skvěle odvedenou práci, jejímž výsledkem je toto vítězství. Je to letos náš druhý start v rámci 24H Series a druhé vítězství. Určitě si toho brněnského cením více, přeci jen jsme jeli v silně obsazené kategorii GT4,“ zhodnotil na závěr Tomáš Miniberger.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0