Ferrari Challenge Europe v Le Mans: Daniš dojel druhý v P-AM

Ferrari Challenge Europe v Le Mans: Daniš dojel druhý v P-AM

Jezdci stáje Scuderia Praha Jánu Danišovi se podařilo při závodě Ferrari Challenge Europe v Le Mans vybojovat pódiové umístění, když v rámc

Daniš skončil třetí v amatérském hodnocení Trofeo Pirelli
Ferrari Challenge Europe ve Valencii: Daniš po startu z chvostu čtvrtý, Šufliarsky na bedně
RPD Racing vyrazí za obhajobou vítězství v Epilogu

Jezdci stáje Scuderia Praha Jánu Danišovi se podařilo při závodě Ferrari Challenge Europe v Le Mans vybojovat pódiové umístění, když v rámci amatérského hodnocení Trofeo Pirelli dojel do cíle na 2. místě.

Čtvrtým podnikem pokračovala tento víkend letošní sezona Ferrari Challenge Europe. Šampionát tentokrát zavítal do Le Mans, kde se představil jakožto součást doprovodného programu slavného 24hodinového závodu.

V porovnání s ostatními podniky byl na La Sarthe odlišný i harmonogram víkendu. Namísto tradičních dvou jízd v sobotu a v neděli se totiž uskutečnilo jen jedno sobotní 35minutové klání, v němž se objevily jak vozy třídy Trofeo Pirelli, tak kategorie Coppa Shell.

A čeští fandové měli po jeho skončení důvod k radosti. Postaral se o něj pilot stáje Scuderia Praha Ján Daniš. Ten si totiž připsal druhé stupně vítězů v sezoně, když po startu ze 3. příčky obsadil v rámci amatérského hodnocení třídy Trofeo Pirelli 2. pozici a zároveň 6. místo celkově.

Slovenský závodník navíc chvíli figuroval také na 1. příčce. Nakonec ale musel sklonit hlavu před Emanuelem Mariou Tabacchim a na své prvenství z Valencie tak nenavázal. Kromě Tabacchiho a Daniše vystoupil v P-AM na pódium rovněž třetí Jack Brown.

Bodovat se navíc v P-AM podařilo i druhému vozu pražské stáje s Matúšem Výbohem za volantem, který mezi amatéry obsadil 6. příčku a absolutně pak 11. pozici.

Pro vítězství v Trofeo Pirelli a zároveň v celém závodě si stejně jako v Rakousku dojel Adam Carroll, který tak dokázal triumfovat i při svém druhém startu v šampionátu. Za Britem skončili druhý Louis Prette a třetí Sam Smeeth.

Kromě dvojice vozů v Trofeo Pirelli AM ale měla Scuderia Praha dvě „želízka v ohni“ také v amatérském hodnocení kategorie Coppa Shell.

Zde byl lepším z pilotů týmu Dušan Palcr, který dojel do cíle 6. a celkově jako 35. Jeho týmový kolega Miroslav Výboh dorazil do cíle zhruba o šest sekund za českým závodníkem na 7. místě v Coppa Shell AM a na 36. pozici absolutní klasifikace.

Z vítězství se v Coppa Shell AM radoval Laurent De Meeus, kterého na pódium doprovodili druhý Mark Fuller a třetí Alexander Nussbaumer.

Celkově pak v této kategorii zvítězil James Weiland. Druhý skončil Fons Scheltema a na třetí pozici dojel do cíle Ernst Kirchmayr.

kompletní výsledky závodu

kompletní výsledky závodu podle tříd

Další podnik čeká na Ferrari Challenge Europe za tři týdny na Nürburgringu.

stav průběžného pořadí doplníme později…

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0