Ferrari Challenge Europe ve Valencii: Daniš vyhrává ve třídě P-AM

Ferrari Challenge Europe ve Valencii: Daniš vyhrává ve třídě P-AM

Jezdci stáje Scuderia Praha Jánu Danišovi se podařilo v úvodním závodě Ferrari Challenge Europe zvítězit, když opanoval amatérské hodnocení ve třídě Trofeo Pirelli.

Ferrari Challenge Europe ve Valencii: Daniš po startu z chvostu čtvrtý, Šufliarsky na bedně
Janko Daniš s Ferrari Challenge Europe na Hockenheim
Ján Daniš sa predstaví na Mugello Circuit

Jezdci stáje Scuderia Praha Jánu Danišovi se podařilo v úvodním závodě Ferrari Challenge Europe zvítězit, když opanoval amatérské hodnocení ve třídě Trofeo Pirelli.

Do úvodního závodu španělského víkendu se původně Jan Daniš kvalifikoval jako osmý, přičemž v hodnocení Trofeo Pirelli AM obsadil druhou příčku.

Podoba startovního roštu prvního klání ovšem nakonec byla úplně jiná. Řadě závodníků včetně vítěze třídy P-AM Jacku Brownovi byly totiž za nedodržování traťových limitů smazány některé časy, což Jána Daniše nakonec vyneslo na celkové čtvrté místo a na pole position třídy P-AM.

Celková čtvrtá příčka ovšem slovenskému závodníkovi dlouho nevydržela, když se hned po startu propadl na 7. místo.

V dalším průběhu závodu navíc přišel o další dvě pozice, když spadl na 9. místo a ve prospěch Alessandra Vezzoniho navíc ztratil na čas také vedení v P-AM.

Nakonec ale Daniš dokázal zvrátit vše ve svůj prospěch, když cílovou pásku proťal na celkovém osmém místě a s náskokem 8,1 desetin sekundy pak zvítězil v amatérském hodnocení. V celkovém pořadí pak jezdec Scuderie Praha ještě povyskočil na sedmou příčku. Opět se totiž rozdávala řada penalizací za nedodržení traťových limitů a za Slováka se propadl jeden z potrestaných Maximilian Mayer.

Pětisekundovou penalizaci za stejný prohřešek obdržel rovněž druhý reprezentant Slovenska Marián Šufliarsky, který byl po startu z 11. místa nakonec klasifikován jako celkově 13. a ve třídě P-AM šestý.

Pro celkové vítězství si dojel stylem start-cíl Sam Smeeth, ačkoli i Brit se zařadil mezi potrestané “hříšníky”. Spolu s ním byl penalizován také druhý v cíli Björn Grossmann, jehož ale již trest zabolel o něco více a odsunul jej na čtvrtou příčku. Jako druhý byl tedy nakonec klasifikován Thomas Neubauer a na třetím místě se umístil Niccolò Schirò.

kompletní výsledky závodu

V celkovém pořadí třídy P-AM patří Jánu Danišovi s 21 čtvrté místo. V čele šampionátu se nachází Emanuele Maria Tabacchi (59 bodů), který dnes dojel do cíle jako druhý. Za Italem se nacházejí Jack Brown(44 bodů), jenž se dnes díky třetí příčce rovněž podíval na stupně vítězů, a Martin Nelson (27 bodů).

Zítra ve 12:50 čeká na jezdce druhý víkendový závod. Předcházet mu bude od 9:50 kvalifikace.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0