Ferrari po pěti letech zpět v ADAC GT Masters

Ferrari po pěti letech zpět v ADAC GT Masters

Vozy italské automobilky se vrací zpátky na startovní rošt šampionátu ADAC GT Masters. Stane se tak díky týmu HB Racing. Rakouská stáj nasazovala v se

Ikonické monoposty F1 na Masarykově okruhu
K&K Racing Team na PCMO
Scuderia Praha opět na pódiu mezi nejlepšími světovými GT týmy Ferrari

Vozy italské automobilky se vrací zpátky na startovní rošt šampionátu ADAC GT Masters. Stane se tak díky týmu HB Racing. Rakouská stáj nasazovala v seriálu uplynulé dvě sezony Lamborghini Huracán GT3, nicméně pro nadcházející rok sáhla ke změně a přechází k Ferrari 488 GT3.

„Po skončení letošního ročníku jsme se pustili do zevrubné analýzy našich dosavadních dvou let v ADAC GT Masters a především sezonu 2017 bychom mohli charakterizovat výčtem incidentů a technických problémů, které nebyly způsobeny našim týmem. Tím pádem jsme se rozhodli pro čerstvý start a oslovili novou automobilku. Ferrari nás vřele přivítalo a ihned začal vnikat zajímavý balíček,“ popsal na webu hb-racing.at týmový šéf Dietmar Hirsch.

S přechodem na novou techniku pomůže týmu z Neumarktu jakožto technický partner stáj Rinaldi Racing, která má s Ferrari 488 GT3 tři roky závodních zkušeností. Jezdecké složení hodlá HB Racing oznámit brzy a chystá minimálně jednu plně profesionální posádku. V ADAC GT Masters se Ferrari objevilo naposledy v sezoně 2012. Model 458 Italia GT3 tehdy vyrazil na trať v barvách německé stáje Farnbacher ESET Racing.

Rakouský tým zvažuje i nasazení druhého vozu, který by se zároveň účastnil i Blancpain GT Series Endurance Cupu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0