FIA F2 ve Francii: Hubert získal domácí vítězství, Correa pódium

FIA F2 ve Francii: Hubert získal domácí vítězství, Correa pódium

Pro nedělní sprint na okruhu Paula Ricarda připadlo pole position domácímu pilotovi Hubertovi. Ten už z tohoto okruhu má vítězství z minulého roku, k

GP3 ve Spa-Francorchamps: David Beckmann prokazuje své kvality
GP3 v Le Castellet: Z vítězství se dodatečně radoval Anthoine Hubert
GP3 v Soči: První triumf pro Leonarda Pulciniho

Pro nedělní sprint na okruhu Paula Ricarda připadlo pole position domácímu pilotovi Hubertovi. Ten už z tohoto okruhu má vítězství z minulého roku, kdy zde zvítězil jako vedoucí pilot šampionátu GP3. Tenkrát to ovšem nebylo vítězství opravdové. Získal ho totiž až dodatečně po diskvalifikaci Boccolacciho.

V první startovní řadě ho doplnil reprezentant české stáje Sauber Junior Team by Charouz Juan Manuel Correa, kterému se v sobotu podařilo dokončit závod jako sedmému. Druhou startovní řadu obsadili King a Latifi, který v sobotu přišel o vedení v šampionátu.

Po zhasnutí červených světel se Hubert udržel ve vedení. Na druhé místo se na chvíli posunul King, ale ten vzápětí vyjel mimo trať. Druhý tak po startu ze šestého místa jezdil Aitken, třetí Latifi, Correa se propadl na místo čtvrté. Charouzův pilot se ovšem jednoho z hlavních kandidátů na titul nezalekl, předjel ho a posunul se na třetí pozici.

Aitken začal útočit na Huberta. Nakonec to ale dopadlo tak, že letos výborného Aitkena předjel Correa a posunul se na druhé místo.

Střední část závodu se nesla ve znamení bitvy mezi piloty týmu Dams o pátou pozici. Nakonec z ní vítězně vzešel Sette Camara, když překonal svého kolegu Latifiho. Za nimi o poslední bodové pozice bojovali de Vries s Déletrazem. Déletraz vedoucího pilota průběžného pořadí předjel. Pak na de Vriese začal útočit i Ilott. Dvě kola před cílem ho skutečně překonal a zajistil pro českou stáj další bod navíc. De Vriesovi se ale pořád nedařilo, okamžitě na něj začal útočit Matsushita a i on ho předjel. Vítěz sobotního závodu tak skončil až jako desátý.

V závodě zvítězil Hubert a zaslouženě si tak konečně mohl užít oslavy s domácím publikem. Correa opět potvrdil, že není tak špatným pilotem, jak se zdálo za jeho působení v GP3, a přivezl Charouzovi již druhé letošní pódium. Jako třetí dojel Zhou. Ilott si připsal bod za osmé místo.

Šárka Chomiaková

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0