FIA F2: Ve Francii zvítězil de Vries, Correa si připsal další body

FIA F2: Ve Francii zvítězil de Vries, Correa si připsal další body

Formule 2 tento víkend zamířila do Francie na pátý podnik letošní sezony. Pole position vybojoval Sette Camara, druhý se kvalifikoval Zhou, třetí Ait

Sprint F2 českým barvám body nepřinesl
F2 v Soči: De Vries se stal šampionem, Ilott získal druhé pódium
F2: Ilott po startu z pole position čtvrtý, vyhrál Aitken

Formule 2 tento víkend zamířila do Francie na pátý podnik letošní sezony. Pole position vybojoval Sette Camara, druhý se kvalifikoval Zhou, třetí Aitken a čtvrtý de Vries. Vedoucí pilot průběžného pořadí Latifi stál na startu až jako šestý.

O úspěšné kvalifikaci mohl opět mluvit Sauber Junior team by Charouz. Ilott se kvalifikoval jako pátý, Correa třináctý.

Po zhasnutí červených světel nejlepší start ukázal de Vries, který se okamžitě ujal vedení. Sette Camara neuhájil ani druhou pozici, byl předjet Aitkenem a propadl se na třetí místo. Čtvrtý jezdil Zhou, pátý Ilott. Correa se posunul na devátou pozici.

Jak se dnes dopoledne ukázalo, Prema je letos v F3 nepřemožitelná, v F2 ovšem zažívá pravý opak. Po startu Gelael vrazil do svého týmového kolegy Schumachera a poslal ho do vzduchu, pro oba piloty Premy závod skončil. V prvním kole se též střetl Mazepin s Boschungem a na trati zůstal stát i domácí hrdina Boccolacci.

To bylo příliš nehod i pro safety car. Závod byl zastaven a všichni piloti se odebrali zpět do boxů. Následný restart závodu proběhl za safety carem, takže se na pořadí nic nezměnilo, vedení si bezpečně držel de Vries.

Ghiotto se pustil do boje s Correou, a ač byl v jeden moment vytlačen mimo trať, Ghiotto souboj přesto vyhrál a začal útočit na další soupeře před sebou.

V osmém kole začaly zastávky v boxech. K mechanikům zamířilo celé čelo závodu: nejdříve Sette Camara, pak i Aitken, de Vries, Ilott a Latifi. Nejlépe se zastávka povedla Camposu a Aitken se vrátil na trať před de Vriesem.

Vepředu mezi nestavějícími piloty mezitím vedl Zhou, následovaný Ghiottem a Correou. Skutečné čelo závodu ale teď jezdilo od osmého místa dále v pořadí Aitken, de Vries, Sette Camara, Matsushita, Latifi, Ilott a Déletraz. O kolo později de Vries Aitkena předjel.

Do boxů zamířil Zou a zařadil se před Matsushitu. V čele závodu teď jezdil Ghiotto následovaný Correou. Dařit se začalo Ilottovi, ten nejprve předjel Latifiho, uzmul pro sebe nejrychlejší kolo a začal útočit na Matsushitu. Ovšem oba piloti se dostali do kontaktu. Matsushita až překvapivě situaci ustál, ovšem pro Ilotta to znamenalo konec závodu i veškerých nadějí na pěkný výsledek.

Deset kol před cílem zajeli do boxů i Ghiotto a Correa. Vepředu byl ovšem stále ještě King. Ghiotto se vrátil před svého kolegu Zhoua, ten ho okamžitě předjel. Correa se zařadil na osmé místo před Matsushitu. Latifi začal útočit na Ghiotta a předjel ho.

Do boxů konečně zamířil i King a vrátil se před Ghiottem, ten ale využil zahřátých pneumatik a Kinga ihned překonal. Correa teď jezdil osmý, tedy na pole position pro nedělní závod.  Začal útočit na sedmého Ghiotta. Úspěšně ho předjel, ovšem Ghiotto si při tomto manévru poškodil přední křídlo a vyjel mimo trať.

V závěru závodu se ještě začal Sette Camara blížit Aitkenovi a kolo před cílem ho skutečně předjel.

De Vries tak získal již třetí vítězství letošní sezony a zároveň se dostal do vedení šampionátu. Sette Camara dojel druhý, Aitken třetí.

Correa bral body za sedmé místo a zítra ho čeká start z první startovní řady. Z pole position bude startovat domácí pilot Hubert. Závod začíná v 11:25.

Šárka Chomiaková

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0