FIA F3 ve Francii: Prema vyhrála i ve sprintu, tentokrát se Shwartzmanem

FIA F3 ve Francii: Prema vyhrála i ve sprintu, tentokrát se Shwartzmanem

Campos loni skončil celkově třetí v týmovém šampionátu. V nové a rozšířené F3 o další týmy to ovšem začalo vypadat, že nebude mít šanci se

F3 ve Spa: Piquet nedal zbytku pole šanci, Charouzovi piloti bez bodů
F3 ve Spa: Ani ve sprintu Sauber pole position v dobrý výsledek neproměnil
Charouzovi nepřinesla mnoho radosti ani kvalifikace F3

Campos loni skončil celkově třetí v týmovém šampionátu. V nové a rozšířené F3 o další týmy to ovšem začalo vypadat, že nebude mít šanci se prosadit, a to i kvůli špatné volbě jezdeckého složení. Ve Francii se ale na ně přeci jen usmálo štěstí, díky Peroniho osmému místu ze soboty v neděli startovali z pole position.

V první startovní řadě Peroniho doplnil Tsunoda z Jenzeru, což je další stáj, které zatím dělá velké potíže prosadit se v konkurenci nových týmů FIA F3. Tsunodova druhá startovní pozice byla ovšem naprosto zasloužená, vybojovat si jí dokázal po sobotním startu z dvacátého sedmého místa.

Hned za nimi na třetí pozici stál velmi nebezpečný soupeř a to Armstrong z Premy. Vedle něho se na startovní rošt postavil Viscaal z HWA.

Jakmile ve FIA F3 neuspějete v sobotu, jste kvůli postavení na startovním roštu bez šance i v neděli. Přesně takto dopadli piloti Sauber Junior Team by Charouz, jemuž aktuálně patří poslední příčka v týmovém šampionátu.

Peronimu se start vyvedl a ujal se vedení. Tsunoda se zařadil hned za něj. Nepovedený start měl naopak Armstrong, ten zůstal stát na roštu a propadl se na 24. místo. Na třetí místo se zařadil Viscaal následovaný Piquetem a Shwartzmanem.

Scherer byl po startu dvanáctý, Hyman sedmnáctý a Zendeli dvacátý třetí. Hyman navíc ihned v úvodu závodu obdržel časovou penalizaci za opuštění trati a nebezpečné vrácení.

V pátém kole se začal Tsunoda blížit vedoucímu Peronimu. Byl z toho souboj na několik kol, až ho v osmém kole opravdu předjel a ujal se vedení.  K Peronimu se začal blížit Shwartzman, který se mezitím probojoval na třetí místo.

Shwartzman ovšem udělal něco překvapivého, zaútočil na oba vedoucí piloty najednou. Což vedlo k tomu, že se spolu Tsunoda a Peroni střetli. Tsonuda situaci ustál, ale Peroni se propadl polem zpět. Shwartzman se ujal vedení. Tsunoda nevydržel dlouho ani na druhém místě. Ve dvanáctém kole ho předjel Piquet.

Pak se dopředu začal probojovávat i druhý vůz Premy s Daruvalou, předjel Tsunodu a definitivně tak Jenzer připravil o stupně vítězů. Tsunoda navíc za srážku s Peronim obdržel časovou penalizaci. Pak Daruvala zaútočil na druhého Piqueta a také ho předjel. Prema tak opět měla 1-2. Navíc se z chvostu pole začal blížit Armstrong, už jezdil na bodové pozici osmý.

Premě se rozhodl vzepřít alespoň Piquet a snažil se svou druhou pozici získat zpět. V posledním kole  Daruvalu skutečně předjel!

Stupně vítězů tedy měly stejné složení jak v sobotním závodě, jen v prohozeném pořadí. Shwartzman si vybojoval své druhé letošní vítězství. Piquet po včerejším třetím místě přidal druhou pozici. Třetí dojel Daruvala, čtvrtý Verschoor. Armstrong se z dvacáté čtvrté pozice zvládl probojovat na pozici pátou.  Na hrdinu z úvodu závodu Tsunodu nakonec zbylo deváté místo v cíli, poleman Peroni dojel čtrnáctý.

Hyman závod dokončil jako třináctý, Zendeli šestnáctý a Scherer do cíle nedojel. Takže i z Francie odjíždí česká stáj bez jediného bodu, vše ale bude moci napravit již příští týden v Rakousku.

Šárka Chomiaková

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0