FIA WEC: Corvette a Extreme Speed Motorsport zkusí štěstí v americké šestihodinovce

FIA WEC: Corvette a Extreme Speed Motorsport zkusí štěstí v americké šestihodinovce

Společný zářijový víkend šampionátů FIA WEC a USCC na okruhu v texaském Austinu přiměl některé týmy k účasti v mistrovském seriálu. První potvrzenou s

Sychravý začátek víkendu v Šanghaji vyšel nejlépe Toyotě
FIA WEC: Corvette Racing se chystá na závod v Austinu
Corvette v Le Mans s Fässlerem a Rockenfellerem

Společný zářijový víkend šampionátů FIA WEC a USCC na okruhu v texaském Austinu přiměl některé týmy k účasti v mistrovském seriálu. První potvrzenou stájí je Corvette Racing, která již oznámila jezdeckou sestavu. Novou posilou FIA WEC je i stáj Extreme Speed Motorsport s prototypem LMP2.

Corvette Racing nastoupí do sobotního závodu United SportsCar Championship v tradiční sestavě Magnussen – Garcia a Milner – Gavin. Na pozdější šestihodinovku FIA WEC pak připravuje třetí náhradní auto, které bylo svěřeno bratrům Taylorovým a Tommy Milnerovi.

Zatímco mladší Jordan Taylor nasbíral první zkušenosti s novou Corvettou C7.R během letošního závodu v Le Mans a vlastně již několikátou sezonu platí za stálou posilu francouzské čtyřiadvacetihodinovky, starší Ricky Taylor absolvuje s C7.R velkou premiéru. Předtím sbíral zkušenosti s předchozím modelem ve stáji Labre Competition. Bratrskou dvojici bude koučovat jejich kolega Tommy Milner, na kterého čeká nabitý víkend. Zúčastní se totiž závodu USCC i FIA WEC.

Před pár dny potvrdil svou účast v americké zastávce FIA WEC i tým Extreme Speed Motorsport. Zelenočerný stroj HPD ARX-03b doplní opravdu skromnou startovní listinu LMP2. Za volant se posadí rychlík Ryan Dalziel a mecenáš týmu Ed Brown.

Stáj ESM pravidelně nasazuje do USCC dva prototypy, nicméně speciálně na zářijový víkend bylo rozhodnuto rovnoměrně rozdělit síly. Jedno auto bude startovat v sobotním závodě USCC s posádkou Johannes van Overbeek a Ed Brown, který si společně s Dalzielem dopřeje bohatého závodění i o pár hodin později.

Aleš Sirný
Foto: IMSA

COMMENTS

WORDPRESS: 3
 • comment-avatar
  Steve Koutnas 7 years ago

  Jenom tak pro info: závod TUSCC i FIA WEC se jedou ve stejnej den – TUSCC startuje v 11:35 a FIA WEC v 17:00 (oboje místního času).

  • comment-avatar
   Aleš Sirný 7 years ago

   Omlouvám se za nepřesnost. Celý rok žiju v tom, že se WEC jede v neděli. Díky!

 • comment-avatar

  To bude nabitá sobota a dojezd WEC teda dvě hodiny jako noční závod?

 • DISQUS: 0