FIA WTCC: Portugalsko patřilo Coronelovi a Monteirovi

FIA WTCC: Portugalsko patřilo Coronelovi a Monteirovi

Městský okruh Vila Real v Portugalsku představoval sedmou celkově a zároveň poslední evropskou zastávku světového šampionátu cestovních vozů FIA WTCC

Víkendový přehled: Kola se roztočí na Nordschleife. Zámoří čeká, jak dopadne Indy 500
Maťo Homola po víkende na Slovakia Ringu spokojný
Skvělý vstup Citroënu do WTCC-hattrick ve volném testu

Městský okruh Vila Real v Portugalsku představoval sedmou celkově a zároveň poslední evropskou zastávku světového šampionátu cestovních vozů FIA WTCC v letošní sezoně. Z vítězství v závodech se radovali Tom Coronel a Tiago Monteiro.

Portugalsko tentokrát patřilo polesitterům. Jak by také ne, když tato městská trať nabízí jen velmi omezené možnosti k předjíždění. Je faktem, že v úvodním závodě dorážel Tom Chilton na jeho jmenovce Coronela jak se jen dalo, ale Nizozemec mu nenabídl žádnou příležitost dostat se před něj. Coronel si tak letos dojel již pro své druhé vítězství. Takový Yvan Muller letos ještě na nejvyšším stupínku nestál.

Třetí místo vybojoval Nick Catsburg, za kterým se seřadili dva jezdci s vozy Citroën Bennani a López. Šesté místo bral Huff a sedmé nejlépe klasifikovaný jezdec Volva Thed Björk.

Druhý závod pak patřil domácímu hrdinovi Tiagovi Monteirovi. Ten získal v kvalifikaci pole position, kterou v hlavním závodě beze zbytku využil. Yvan Muller se sice snažil, seč mu síly stačily, nicméně Monteiro byl na domácí půdě vždycky o krok napřed. Třetí místo patřilo po průjezdu cílem Norbertu Micheliszovi a úspěch vozů Honda podtrhl čtvrtým místem Rob Huff.

Pechito López dojel pátý a byl to pro něj již druhý závodní víkend v řadě a vlastně i celkově ve WTCC, kdy se nedostal na stupně vítězů. I tak má ale na druhého Monteira v průběžném pořadí náskok, jen těžko překonatelných, 101 bodů.

Jezdci WTCC si nyní užijí 39 denní odpočinek před zahájením americko-asijské části sezony. Ta začne 5. srpna v Argentině.

Výsledky závodů.
Průběžné pořadí.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0