Filippi se v Berlíně vrátí do kokpitu

Filippi se v Berlíně vrátí do kokpitu

Italský závodník Luca Filippi, který byl pro závod v Paříži nahrazen Ma Qing Huou, se v Berlíně znovu posadí do kokpitu vozu stáje NIO. Pilot čínsk

V Zandvoortu bodovali Ptáček i Staněk
Lando Norris chce napodobit Leclerca a získat titul ve Formuli 2
Staněk v úvodním závodě druhý

Italský závodník Luca Filippi, který byl pro závod v Paříži nahrazen Ma Qing Huou, se v Berlíně znovu posadí do kokpitu vozu stáje NIO.

Pilot čínské stáje NIO Luca Filippi nenastoupil v posledním závodě Formule E, který se konal minulý týden v Paříži. V ulicích hlavního města Francie se totiž tým rozhodl dát příležitost svému testovacímu jezdci Ma Qing Huovi. Číňan proťal po problémech cílovou pásku jako 17. se třemi koly ztráty.

Pro nadcházející závod v Berlíně, který se uskuteční 19. května, se ovšem vrátí do kokpitu italský závodník. Stáj uvedla, že nasazení Ma Qing Huy v Paříži bylo pouze jednorázovou záležitostí, a tým chtěl čínskému pilotovi pouze splnit dohodu o tom, že mu umožní získat během čtvrté sezoně další závodní zkušenosti.

Filippi tak dostane příležitost vylepšit svou bilanci, která není příliš lichotivá. Italskému závodníkovi se totiž v dosavadním průběhu sezony podařilo získat pouze jeden bod za 10. místo v úvodním závodě sezony v Hong Kongu. Jeho týmový kolega Oliver Turvey je na tom o poznání lépe. Britovi patří v celkovém pořadí se 34 body 10. příčka a v mexické ePrix se mu dokonce podařilo vystoupit na pódium, když projel cílem jako druhý.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0